Томос для України: Епіфаній звернувся до Московського патріархату

За словами Епіфанія, діалог між православними допоможе їхньому об'єднанню

Томос для України: Епіфаній звернувся до Московського патріархату
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Глава Православної Церкви України Епіфаній заявив, що не бачить підстав уникати спілкування з православними РПЦ в Україні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він повідомив в ефірі програми “Право на владу” на “1+1”.

За словами Епіфанія, стосунки між православними християнами в Україні мають бути мирними і конструктивними, тому керівництво Помісної Церкви відкрите до діалогу з духовенством Московського патріархату.

“Нам потрібно вести діалог”, – зазначив Епіфаній.

Глава ПЦУ пояснив, що нова об’єднана церква налаштована на конструктивні стосунки, а не конфлікт. “Ми повинні знайти порозуміння, а не ворожнечу, – заявив митрополит. – Якщо вони відчують любов, вони приєднаються до Помісної Церкви”.

Також митрополит Епіфаній заявив, що закон Верховної Ради про перейменування релігійних організацій із центром у країні-агресорі відповідає очікуванням українців. “Реальність повинна відповідати суті. Кожен православний українець повинен розуміти, до якої церкви він ходить”, – заявив він.

На думку митрополита, це рішення полегшить, а не ускладнить ситуацію в стосунках між церквами.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада ухвалила історичне рішення про перейменування УПЦ МП.  Відтепер УПЦ МП носитиме назву Російської православної церкви.

Нагадаємо також, УПЦ МП під час позачергового засідання священного Синоду, звільнила з посадмитрополита Вінницького і Барського Симеона та єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра, які взяли участь у соборі 15 грудня.

Проте, ще за три дні до того, як УПЦ МП позбавила їх посад, патріарх Варфоломій вже прийняв їх у юрисдикцію Святійшого Апостольського і Патріаршого Вселенського Престолу.

Джерело: Народна Правда