Україна отримала транш МВФ: у Нацбанку повідомили деталі

Вперше з 2014 року міжнародні резерви України зросли вище 20 млрд дол. США

Україна отримала транш МВФ: у Нацбанку повідомили деталі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з МВФ на умовах програми Stand-ByArrangement (SBA), яку Рада директорів МВФ ухвалила 18 грудня 2018 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили у прес-службі НБУ.

Завдяки надходженню на суму 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько 1,4 млрд дол. США) від Фонду міжнародні резерви України зросли до 20,1 млрд дол. США станом на 21 грудня 2018 року. Це є п’ятирічним максимумом – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

Нова програма SBA передбачає надання Україні фінансування на загальну суму 2,8 млрд спеціальних прав запозичень (близько 3,9 млрд дол. США) упродовж 14 місяців. Вона зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції зі збереженням гнучкого обмінного курсу, а також зміцненні фінансового сектора і низці структурних реформ у сфері податкового адміністрування, приватизації та державного управління.

Як і очікувалося, продовження співпраці з Фондом також відкрило Україні доступ до пов’язаного фінансування. 18 грудня Рада виконавчих директорів Світового банку також ухвалила рішення про надання Україні гарантії на підтримку державної політики у розмірі 750 млн дол. США, що зі свого боку допоможе Уряду залучити капітал на міжнародних ринках у 2019 році.

Нагадаємо, в мережу потрапили положення Меморандуму про економічну і фінансову політику в рамках нової програми на 2018-2020 роки, який Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) мають підписати в рамках продовження співпраці.

Раніше  міністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що Україна розраховує до 25 грудня отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в сумі $1,4 млрд., гроші підуть на поповнення резервів Національного банку.

Джерело: Народна Правда