ООН знову жорстко пройшлася по Росії через Крим: деталі нової резолюції

Документ був ініційований Україною, а його співавторами виступили ще 38 держав

ООН знову жорстко пройшлася по Росії через Крим: деталі нової резолюції
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію А/С.3/73/L.48 “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна”, яку підтримали  65 держав-членів, проти проголосували 27, 70 делегатів утрималися.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  Укрінформ.

Loading...

Резолюцію було прийнято пізно увечері 22 грудня.

ООН знову жорстко пройшлася по Росії через Крим: деталі нової резолюції

Це вже третя ініційована Україною резолюція ООН щодо стану прав людини у Криму за останні три роки.  Резолюція ООН від 22 грудня містить цілу низку нових статей. Наприклад, чітко визначається, як правильно нині називати Крим у всіх документах ООН.

Генеральна Асамблея  ООН закликала всі міжнародні організації і спеціалізовані агенції Організації Об’єднаних Націй використовувати формулювання “Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією”, коли йдеться про Крим у  офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких йдеться про статистичні дані РФ.  резолюція також прямо закликає повернути Крим Україні.

“Підтверджуючи, що силове захоплення Криму є незаконним і порушує міжнародне право, і також підтверджуючи, що ці території мають бути повернуті”, – зазначається у преамбулі документа.

Основна увага у резолюції приділена політичним в’язням, переслідуванням українських і кримськотатарських активістів у Криму, тортурам і незаконному ув’язненню, вибиванню свідчень, зникненню мешканців Криму, позасудовим вбивствам, переслідуванням релігійних меншин, обмеженням свободи совісті, свободи слова.

Резолюція також вперше містить окремий заклик до Генерального секретаря ООН підготувати на наступну, 74-ту сесію Генеральної асамблеї наступного року, спеціальну доповідь щодо виконання цієї резолюції, включно з рекомендаціями щодо її впровадження.

Нагадаємо, 17 грудня Генеральна асамблея ООН підтримала ініційовану Україною резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів”.  Згідно з документом, присутність російських військ в окупованому Криму суперечить національному суверенітету і територіальній цілісності України, а також несе загрозу безпеці інших держав Європи. У резолюції висловлюється стурбованість мілітаризацією Криму Росією, а також її агресією в частинах Чорного моря та в Азовському морі і засуджується застосування сили проти українських суден.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...