Росія вигадала хитрий спосіб обійти блокаду “ДНР-ЛНР”: новини з окупації

Окупанти збираються торгувати з Росією і Україною через Південну Осетію

Росія вигадала хитрий спосіб обійти блокаду “ДНР-ЛНР”: новини з окупації
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Росія придумала, як обійти блокаду “ДНР-ЛНР”, вони збираються торгувати з Україною і Росією через Південну Осетію.

Про це НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів місцевий житель Луганська, оптовик Сергій, який попросив не називати його ім’я.

Loading...

“З Осетією тепер будемо «друзі навіки». Мій однокласник у якійсь структурі працює, близькій до “мінекономрозвитку” (так званої “ЛНР”, – НП). Зустрічаю його нещодавно в кафе з мужиком, по обличчю думав – грузин. Запросили за стіл, розговорилися – виявився представником Південної Осетії. Розповіли: обидві «республіки» невизнані й тому будуть зустрічатися «на високому рівні», підписувати договори про дружбу і співпрацю.”, – розповів  Сергій.

За його словами, це роблять не тільки для пафосу, але це ще і питання вигоди. Виявилося, що російські фірми можуть безпосередньо торгувати з так званими «ЛНР-ДНР», але тільки безготівкою, для цього навіть спеціальний банк придумали – «Центр міжнародних розрахунків». Однак є компанії, які торгують і з цивілізованим світом, такі бояться світитися в Луганську — потраплять під санкції. Потрібна країна-посередник – єдиною такою країною є Південна Осетія.

“Адже РФ визнала Південну Осетію, отже, може мати з нею офіційні торговельні відносини. А Південна Осетія визнала «молоді республіки». І вони розробили низку послуг – можна з Луганська, Донецька відкрити контору в Південній Осетії, навіть нікуди не виїжджаючи. Можна торгувати з Росією через осетинського посередника – юридичну особу”, – розповів місцевий житель.

Крім того, за словами Сергія, якщо російська фірма відправляє товар у Луганськ, сплативши рахунок осетинського посередника в банку «Центр міжнародних розрахунків», ставка ПДВ буде нульовою, тобто товар буде коштувати на 18% дешевше, ніж на внутрішньому ринку.

Також оптовик розповів, що розроблені схеми, за якими можна торгувати з «ЛНР-ДНР» і з країнами СНД, і з іншими країнами, і навіть з Україною – через російські і офшорні компанії.

“Таким чином, центр цього руху зараз у Цхінвалі (столиця Південної Осетії, – НП). Ця схема вже почала діяти, кілька десятків фірм зареєстровані, так мені розповів однокласник (19 грудня невизнані “ЛНР” і Південна Осетія підписали договір про дружбу і співробітництво, було заявлено про створення 60 спільних підприємств, – НП)”, – розповів Сергій.

Повний текст читайте тут: «Наступ ЗСУ» на Новий рік і новий друг «ДНР-ЛНР»: як живе окупований Донбас

Джерело: Народна Правда