Московський патріархат зазнав чергового удару від Православної церкви України

Дві громади на Вінниччині зробили вибір на користь Православної Церкви України

Московський патріархат зазнав чергового удару від Православної церкви України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Релігійна громада скельного Свято-Троїцького храму, розташованого в колишньому командному бункері радянської армії в гранітних скелях на березі Південного Бугу міста Вінниці, перейшла в Православну Церкву України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили на сайті Вінницької єпархії Православної Церкви України.

Релігійна громада храму майже стовідсотково підтримала свого настоятеля протоієрея Олексія Волкова, який запропонував визначитися, чи залишатися надалі у єдності з Московським патріархатом, чи приєднатися до Помісної автокефальної Православної Церкви України. Вибір був зроблений на користь Української Церкви.

Отець Олексій відомий у Вінниці як активний місіонер, а також як капелан-волонтер, який першим зі священиків Вінниччини ще у 2014 році розпочав регулярні поїздки на схід для підтримки бійців української армії.

Також 23 грудня свій вибір на користь Православної Церкви України зробила громада храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Махнівка Козятинського району. Ініціатива переходу тут належала самій громаді, яку підтримав настоятель протоієрей Андрій Кіпер.

Нагадаємо, Старообрядницька релігійна громада міста Чернівці офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії Російської старообрядницької церкви та забрала з своєї назви та статуту будь-яку згадку про країну-агресора. Тепер ця громада діятиме автономно.

Раніше повідомлялося, що ще одна церковна громада вийшла з  УПЦ МП  і перейшла до Православної церкви України –  про це оголосив настоятель храму святих апостолів Петра і Павла у Жовкві на Львівщині  архімандрит Маркіан Каюмов.

Нагадаємо, Глава Православної Церкви України Епіфаній заявив, що не бачить підстав уникати спілкування з православними РПЦ в Україні.  За словами Епіфанія, стосунки між православними християнами в Україні мають бути мирними і конструктивними, тому керівництво Помісної Церкви відкрите до діалогу з духовенством Московського патріархату.

Джерело: Народна Правда