Томос: Москва зазнала ще однієї втрати в Україні

Старообрядницька парафія на Буковині вийшла з підпорядкування Московської митрополії

Томос: Москва зазнала ще однієї втрати в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Старообрядницька релігійна громада міста Чернівці оголосила про свій вихід з підпорядкування Московської митрополії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на головного спеціаліста відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької ОДА Сергія Бухарова повідомляє Укрінформ.

«Старообрядницька релігійна громада, храм якої знаходиться на вулиці Олега Кошового у Чернівцях, офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії Російської старообрядницької церкви та забрала з своєї назви та статуту будь-яку згадку про країну-агресора. Тепер ця громада діятиме автономно», – сказав Бухаров.

За словами чиновника, це перша  релігійна громада міста, яка офіційно заявила про таке рішення та зареєструвала заяву.

Також чиновник розповів, що раніше клерикальний центр РФ прийняв рішення щодо зняття з отця Леонтія сану священика. Священик продовжив служити всупереч волі Росії і незважаючи на погрози відлучення.
“Обласна рада церков стала на захист отця Леонтія, його підтримали всі конфесії», – поінформував Бухаров.

Раніше повідомлялося, що ще одна церковна громада вийшла з  УПЦ МП  і перейшла до Православної церкви України –  про це оголосив настоятель храму святих апостолів Петра і Павла у Жовкві на Львівщині  архімандрит Маркіан Каюмов.

Нагадаємо, Глава Православної Церкви України Епіфаній заявив, що не бачить підстав уникати спілкування з православними РПЦ в Україні.  За словами Епіфанія, стосунки між православними християнами в Україні мають бути мирними і конструктивними, тому керівництво Помісної Церкви відкрите до діалогу з духовенством Московського патріархату.

Додамо, що 20 грудня Верховна Рада ухвалила історичне рішення про перейменування УПЦ МП.  Відтепер УПЦ МП носитиме назву Російської православної церкви.

Джерело: Народна Правда