Воєнний стан в Україні завершується: українцям нагадали важливі деталі

Режим воєнного стану діяв в десяти областях

Воєнний стан в Україні завершується: українцям нагадали важливі деталі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У середу, 26 грудня, в Україні завершується дія воєнного стану, введеного на 30 діб 26 листопада з 14.00.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Відповідно до статті 7 закону України “Про правовий режим воєнного стану”, воєнний стан на всій території України або в окремих її місцевостях припиняється після закінчення терміну, на який він був введений.

«Режим воєнного стану автоматично завершується за умови усунення загрози нападу або загрози національній незалежності України, її територіальної цілісності. Президент України може прийняти указ про скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях, про що має бути негайно оголошено через засоби масової інформації», – йдеться в законі.

У середу збереться Рада національної безпеки України.

“Сьогодні о 14.00 планується засідання РНБО. Буде пряма трансляція”, – сказав співрозмовник “Української Правди” в Адміністрації президента.

Воєнний стан в Україні завершується: українцям нагадали важливі деталі

Режим воєнного стану діяв в областях, розташованих уздовж російського кордону, придністровської ділянки молдовського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів: Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької, Сумської, Харківської, Чернігівської та Вінницької.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в Україні воєнного стану.  Документ  ухвалено у зв’язку з черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Також стало відомо, що президент Петро Порошенко змінив умови введення воєнного стану в Україні на 30 днів з 60, як це йдеться в рішенні РНБО, а також запропонував закріпити дату чергових виборів президента України 31 березня 2019 року на законодавчому рівні.

Додамо, що Петро Порошенко зазначив, що наразі не має наміру оголошувати повну чи часткову мобілізацію у зв’язку з ескалацією конфлікту у Керченській протоці та введенням воєнного стану. За словами президента, мобілізація можлива в разі подальшої ескалації Росією конфлікту

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...