Томос: в України з’явився серйозний союзник

Грузинська православна церква підтримає автокефалію Української церкви

Томос: в України з’явився серйозний союзник
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Священний Синод Грузинської православної церкви у четвер, 27 грудня, заявив про підтримку автокефалії Української церкви, але остаточне рішення прийме після оприлюднення постанови Вселенського патріарха.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Ехо Кавказу“.

Після закінчення засідання Синоду архієпископ Зосима Цілканської і Душетської єпархії заявив, що сьогодні обговорювалося питання визнання автокефалії Української церкви, проте Священний Синод утримався від прийняття конкретного рішення до того часу, поки не буде оприлюднено постанову Вселенського патріарха.

За його словами, Грузинська православна церква, імовірно, підтримає автокефалію Української церкви, проте остаточне рішення буде відомо пізніше.

«У січні буде оприлюднено постанову Вселенського патріарха, і наша церква прийме рішення після цього. Зараз ми утрималися. ГПЦ підтримає автокефалію Української православної церкви», – заявив владика Зосима.

Нагадаємо, раніше глава РПЦ патріарх Кирило заговорив про “ризик кривавих конфліктів в Україні” через закон про перейменування УПЦ МП. “Після рішення українського парламенту з вимогами про зміну назви УПЦ слідом за цими змінами повинні послідувати репресії, звичайно. І цілком очевидно, що є якийсь ультиматум: якщо Церква не змінює свою назву, то вона буде знята з реєстрації, але якщо Церква змінює свою назву, то починається сильний тиск, в першу чергу на народ, на громадськість. Безсумнівно, почнуться силові акції щодо відбирання храмів”, – нагнітає паніку Кирило.

Джерело: Народна Правда