Захоплені українські моряки поставили крапку у питанні свого статусу: що це означає

Всі 24 військовополонені українські моряки заявили слідству, що є військовополоненими

Захоплені українські моряки поставили крапку у питанні свого статусу: що це означає
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Захоплені українські моряки поставили крапку у питанні свого статусу, всі визнали себе військовополоненими.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посилання на російського адвоката Миколу Полозова.

Loading...

Захоплені українські моряки поставили крапку у питанні свого статусу: що це означає

“Станом на 27.12.2018 всі 24 військовополонені українські моряки заявили слідству, що є військовополоненими. Два поранених моряків Андрій Ейдер і Андрій Артеменко заявили про це сьогодні”, – повідомив Полозов.

Зазначимо, що для групи адвокатів, які захищають українських моряків, важливо, що ті визнають себе військовополоненими.

“Дивіться, нам було б набагато легше, я маю на увазі, захисникам, працювати, якщо б ми були впевнені, що в нас одностайна позиція. Бо уявіть собі, що одна людина раптом заявляє, що ні, я не визнаю себе військовополоненим, я звичайний злочинець, я з усім погоджуюся і от зараз дам покази на всіх, бо мені слідчий обіцяв, що в такому разі я піду як свідок, або мене не засудять до позбавлення волі”, – розповів адвокат Ілля Новіков.

Крім того, статус українських моряків як військовополонених, згідно з Женевською конвенцією, не дозволяє обмінювати їх на злочинців.

“Є Женевська конвенція про військовополонених, до якої Україна приєдналася і ратифікувала її, вона діє з 1955 року. Там чітко визначено: якщо це військовополонені, ніякого обміну не може бути на будь-яких злочинців, в тому числі Російської Федерації”, – сказала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, статус моряків як військовополонених не дозволяє розглядати їх справу в звичайному суді, також їх не можна тримати в СІЗО.

Раніше, у мережі розповіли, як у Росії намагаються допомогти полоненим українським морякам отримати листи з дому.

Нагадаємо, раніше Москва поставила чіткі вимоги до листів, які можуть отримувати полонені українські моряки – вони мають бути написані виключно російською мовою, не можна використовувати державну символіку і взагалі згадувати про ситуації на морі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...