Невдача стане трагедією: Росія має намір побудувати космодром у відкритому космосі

S7 Space представила дивний проект орбітального космодрому

Невдача стане трагедією: Росія має намір побудувати космодром у відкритому космосі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Російська приватна компанія S7 Space має намір створити орбітальний космодром.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється в повідомленні, яке розмістили на сторінці компанії в Facebook.

Концепція презентованої космічної програми передбачає пуски ракет-носіїв, доставку вантажів на орбітальний космодром, а також їх подальшу відправку на Марс.

Крім космодрому S7 Space анонсувала політ на Марс. На сайті S7 Space є розділ «Орбітальний космодром», але інформації там поки немає.

Видання “Ведомости” пише, що у листопаді головним конструктором з орбітальним космічним засобів S7 Space став Микола Брюханов. Раніше він обіймав посади генерального конструктора перспективних космічних комплексів і віце-президента в РКК «Енергія».

Ліцензію на розробку космічної техніки компанія отримала тільки в грудні. Тоді заявлялося про створення багаторазової ракети для плавучого космодрому під назвою «Морський старт».

Оскільки компанія російська, у мережі жваво обговорюють ініціативу. Багато хто вважає ці обіцянки порожніми, відзначаючи, що в сучасній Росії неможливо щось побудувати і винайти.

«Я поржал. Спасибі. Фантазери. Нічого в цій країні не побудуєте і нікуди не полетите», – коментує «Роман Роман».

«Для орбітального космодрому потрібен головний ресурс. Дешеве виведення КН на орбіту з космодрому поверхні Землі. А для цього потрібно мати ефективну корпоративну команду. Молоду здатну років 30 віджимати свої плани з небуття в реальний світ. Чи є ці складові у S7, їх немає. Ракета Зеніт створена на дуже дорогих двигунах, дуже давно, в іншій державі, для інших цілей і іншими людьми. А що зараз є у S7 – команда “старих розбійників”. Команда “пенсіонерів”. Я щиро поважаю цих людей. Але треба визнати, вони старі і не здатні залучити молодих. Вони жертви страшних 25 років розвалу космонавтики СРСР. і несуть у своїх душах гній поразки, старих ран і старих образ. Їх шкода, шкода. Але Великий Бізнес не знає жалості і пристрастей. Він холодний як катана самурая. І відсікає все зайве як “бритви Оккама”. А факти такі Зеніт дуже красива, але дуже дорога ракета. Вона як Бугатті автомобільного світу. І Зеніт зав’язаний на виробництво РД-171 дуже дорогого двигуна, який роблять дуже малими партіями. Господарі S7 зробили ставку на космічній Бугатті. А потрібна, космічна Газель. Непомірні амбіції нувориша, який вважав що зловив Б-га за бороду. Ну-ну. Але ось у чому біда. Для Росії невдача S7 може стати трагедією, банкрутство проектів S7 підкосить російську космонавтику, позбавить молоде покоління віри в свої сили і сили Росії. Тому я від усього серця бажаю удачі S7, хоча мій розум каже – ці гладіатори приречені», – аргументує Юрій Морозов.

«Виглядає красиво, але одне ключове питання – що конкретно передбачається використовувати за джерело палива і робочого тіла – так і залишилося  без відповіді. А це якраз і важливо. Якщо запаси палива/робочого тіла передбачається тягати з Землі, то вигідність орбітального заправного вузла відносна. Він стає раціональним тільки при використанні ресурсів in situ – тобто при видобутку компонентів палива/робочого тіла прямо в Космосі (наприклад, з Місяця. Або низькоорбітальними ковшами – фільтраторами – з екзосфери Землі)», – зазначає Dilandu Albato.

Нагадаємо, бізнесмен Ілон Маск, автор таких відомих проектів як: Tesla, SolarCity, SpaceX, The Boring Company і HyperLoop похвалився ракетою, яку будують для польотів на Марс.

Раніше Ілон Маск перейменував ракету для польотів на Марс. Спочатку вона називалася Big Falcon Rocket, зараз – Starship. Пілотована частина і верхні ступені тепер називаються «Зореліт», а повторно використовуваний нижній ступень  – Super Heavy («Суперважка»). Як відомо, цей ступінь потрібен для того, щоб вивести Starship на орбіту, для міжпланетних польотів він  не потрібний.

Джерело: Народна Правда