Підкорення космосу: опубліковано найяскравіші запуски ракет 2018 року

Підкорення космосу: опубліковано найяскравіші запуски ракет 2018 року
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Цей рік видався дуже успішним для космічних запусків, жителі Землі мають намір не тільки запускати нові зонди-дослідники, але і повернуться на Місяць, побувати на Марсі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, видання “24 Техно” підготувало добірку найяскравіших запусків ракет, які пройшли в 2018 році.

Всю увагу продовжує привертати до себе SpaceX Ілона Маска. В цьому році компанія відомого бізнесмена зробила не один історичний запуск.

SpaceX Falcon Heavy

Ракета-носій Falcon Heavy вважається ракетою з найбільшою кількістю двигунів. Вона складається з трьох перших ступеня Falcon 9, які з’єднані разом. Кожна обладнана 9 двигунами (разом виходить 27 двигунів). За задумом компанії Ілона Маска саме Falcon Heavy зможе доставити людей на Місяць або Марс. Капсулу Crew Dragon для дальніх польотів поки що тестують.

Falcon Heavy є найпотужнішою ракетою, яку запускали в космос за останні 45 років. Три прискорювача Falcon 9 разом при підйомі генерують понад 5 мільйонів фунтів тяги, що дорівнює приблизно вісімнадцяти літакам «Боїнг-747».

Саме ця ракета відправила автомобіль Tesla Roadster у відкритий космос. Червона Tesla Маска спрямовується на еліптичну геліоцентричну орбіту, яка перетинає орбіту Марса.

У підготовці грандіозного запуску ракети-носія Falcon Heavy брала участь і українська компанія «Авіалінії Антонова», літак якої Ан-124-100 «Руслан» перевозив складові ракети.

Підкорення космосу: опубліковано найяскравіші запуски ракет 2018 року

SpaceX Falcon 9

Компанія SpaceX встановила неймовірний рекорд: ракета Falcon 9 вже тричі запускалася в космос і останній раз вона відправила на орбіту 64 супутники.

Ariane 5

Європейське космічне агентство відправило до Меркурія апарати BepiColombo на Ariane 5. Як відомо, це одноразова важка космічна ракета, призначена для виведення корисного навантаження на низьку опорну орбіту або геоперехідну орбіту. За розмірами і особливостями її часто порівнюють з уже згаданої Falcon 9 і російською ракетою-носієм “Протон-М”. На розробку Ariane 5 пішли 10 років, ЄКА витратила 7 мільярдів доларів.

Для Роскосмосу цей рік пройшов з перемінним успіхом.

Союз МС-10

11 жовтня під час виведення на навколоземну орбіту транспортного пілотованого корабля «Союз МС-10» сталася аварія з ракета-носій «Союз-ФГ». За офіційною причини, яку озвучили в “Роскосмосі” – пуск завершився аварією ракети-носія через нештатне відділення блоку «Д». Блок “Д” вдарив носовою частиною центральний блок «А» в районі баку пального. Це призвело до розгерметизації і, як наслідок, втрати стабілізації ракети. Спрацювала система аварійного порятунку – вона “відстикувала”  корабель від ракети, і він здійснив балістичний спуск з подальшим приземленням.

3 грудня ракета-носій «Союз-ФГ» стартувала з транспортним пілотованим кораблем «Союз МС-11» – на цей раз успішно.

Зараз у Російській Федерації працюють над проектом орбітального космодрому. Створити його має намір приватна компанія S7 Space.

Джерело: Народна Правда