“Лукашенко здався”: в Росії зізналися у захопленні сусідки України

Інтеграція Білорусі в Союзну державу призведе до повного поглинання Росією

”Лукашенко здався”: в Росії зізналися у захопленні сусідки України
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

29 грудня на других за тиждень переговорах в Кремлі президент Білорусі Олександр Лукашенко здався – він дав Кремлю зрозуміти, що готовий вирішувати питання, прописані в договорі про створення Союзної держави. Він передбачає уніфікацію білоруського і російського законодавства, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів і інших органів верховної влади, а також перехід на загальну символіку (прапор, герб і гімн) і єдину валюту.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Московський комсомолець“.

Loading...

Однак одних запевнень Володимиру Путіну цього разу було мало. Додаткові гроші і пільги Білорусь зможе отримати тільки в обмін на конкретні рішення, потрібні Москві.

29 грудня в Кремлі вирішувалося, чи отримає білоруський бюджет додаткові, дуже потрібні в наступному році кошти (мова йде про суму близько $ 400 млн) в якості компенсації за податковий маневр в нафтовій сфері РФ чи ні. (Нагадаємо, що чергові президентські вибори повинні пройти в Білорусі в 2020 році, проте їх можуть перенести на осінь 2019 року).

Президент РФ Путін нагадав, що 25 грудня була досягнута домовленість про створення спільної робочої групи щодо “подальшого розвитку наших зв’язків у сфері економіки і по інших напрямках” (російські чиновники в неофіційних бесідах прямо називають її групою по інтеграції, а в Мінську від подібних формулювань поки утримуються).

Крім урядовців, до складу робочої групи вирішено включити депутатів парламентів, представників Рахункової палати і фінансових органів двох країн. Вони займуться підготовкою пропозицій з усіх напрямків інтеграції, прописаним в договорі про створення Союзної держави. Нагадаємо, що це уніфікація законодавства, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів і інших органів верховної влади, а також загальна символіка (прапор, герб і гімн) і єдина валюта.

Експерти припускають, що, погодившись на створення спільного органу з підготовки інтеграції, білоруський лідер буде всіляко затягувати його роботу, висуваючи неприйнятні умови.

Кремль для себе все вже вирішив, і має намір тиснути на Мінськ до кінця. Лукашенко повинен буде зробити конкретні кроки і прийняти ряд рішень, спрямованих на врегулювання проблемних питань, що дратують Кремль (зокрема, припинити реекспорт санкційної продукції, а також ввезення сірого алкоголю і тютюнових виробів). В іншому випадку – ніяких додаткових грошей і пільг він не отримає. І всі взаємини з Білоруссю будуть будуватися на тих же підставах, що і з іншими членами ЄАЕС, який з усіма витратами на даний момент зарекомендував себе як більш ефективний інтеграційний механізм, ніж Союзна держава.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко відзначився пафосною заявою з приводу своїх частих зустрічей із президентом Росії Володимиром Путіним. Лукашенко заявив, що його країні нікуди не дітися від співіснування із Росією у “цьому важкому, тлінному світі”.

Раніше  у мережі з’явилося відео цікавого епізоду із зустрічі між президентом РФ Володимиром Путіним та його білоруським колегою Олександром Лукашенком у Москві 25 грудня. Зокрема,  користувачі звернули увагу на доволі неоднозначну реакцію Путіна на слова свого співрозмовника.

Джерело: Народна Правда
загрузка...