В Україні стартувала передвиборча кампанія: чого чекати від Росії

В Україні стартувала передвиборча кампанія: чого чекати від Росії
Автор Желізняк Олександр в Політична правда

Сьогодні, 31 грудня, в Україні офіційно стартувала передвиборча кампанія – кандидати у президенти можуть реєструватися у Центральній виборчій комісії.

Директор Інституту світової політики Євген Магда розповів для НАРОДНОЇ ПРАВДИ, чого Україні чекати від РФ під час передвиборчої кампанії.

За його словами президентська, а також парламентська кампнії, пройдуть за графіком, що свідчить про певну стабілізацію ситуації в країні.

“Вибори глави держави та законодавчого органу пройдуть уперше в умовах усвідомлення значною частиною суспільства факту протистояння з Росією – тривалого та болісного. Росія не зможе напряму впливати на результати українських виборів, тому буде змушена створювати «бюро добрих послуг» для кандидатів у президенти та політичних партій, одночасно намагаючись дискредитувати в очах Заходу процес виборів в Україні як такий”, – вважає Магда.

Експерт має сумніви, що зусилля Росії будуть ефективними, проте шкоди завдати вона зможе.

“Протидіяти кремлівському впливу можна шляхом кристалізації національних інтересів, проте розраховувати на це в умовах президентської кампанії доволі складно. Але відновлення територіальної цілісності, деолігархізація, формування позитивного іміджу України та продовження нею європейської та євроатлантичної інтеграції, поза сумнівом, мають стати пріоритетами. Буде прикро, якщо парламент, скажімо, обмежиться показово антиросійськими передвиборчими кроками, але виявиться неспроможним ухвалювати непопулярні, проте потрібні сьогодні рішення. У цьому контексті, до речі, остаточному голосуванню за внесення змін до Конституції щодо європейського та євроатлантичного курсу України мало що загрожує – воно має стати результативним, проте не означатиме просування до НАТО та ЄС у стрімкому темпі”, – додав Магда.

Зазначимо, кандидати у президенти мають подати реєстраційні документи до 3 лютого. Реєстрація кандидатів має закінчитися 8 лютого, а до 13 числа ЦВК має оголосити весь список претендентів на посаду президента.

За день до дня виборів, які призначені на 31 березня, в Україні має закінчитися передвиборна агітація.

Повний прогноз Євгена Магди на 2019 рік читайте тут: Путін атакує в кількох місцях, а Україна відповість: прогноз на 2019 рік.

Джерело: Народна Правда