Новий рік: що подорожчало в Україні

Тепер в Україні стало дорожче зігрітися та відправити листа

Новий рік: що подорожчало в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Із настанням нового, 2019 року, в Україні відбулася низка подорожчань.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, із посиланням на Уніан.

Зокрема з 1 січня 2019 року у Києві піднімається квартплата в частині обслуговування будинків та прибудинкової території. Це пов’язане із підвищенням цін на електроенергію, яка використовується для освітлення місць загального користування і функціонування ліфтів у багатоквартирних будинках. Тариф становив 1,68 грн/кВт та зріс на 60 копійок.

Крім того, в Україні зросли тарифи на опалення. Так, 18 теплокомуненерго з 1 січня 2019 року підняли розцінки у середньому на 16,6%. Це зумовлене підвищенням вартості газу для потреб населення.

Також здорожчали послуги “Укрпошти” – тарифи зросли у середньому на 15%. Зокрема, вартість пересилання непріоритетних листів вагою 1 г – 3 кг зросла на 14,3%, пріоритетних – на 11,1%. Посилка вагою до 10 кг коштуватиме 42 грн в межах області, 48 грн – в межах країни (до цього було 39,6 грн і 45,6 грн відповідно). Для посилок вагою 20 кг вартість становитиме 60 грн в межах області, 65 грн – в межах України (раніше-54 грн і 60 грн відповідно).

Нагадаємо, раныше ми розповідали, що за рік в Україні найбільше в гривневому еквіваленті подорожчали філе куряче, яловичина, ковбаса варена, пшоно і цибуля.

Джерело: Народна Правда