Томос: Росія пригрозила Україні “особливими” молитвами

За лицемірними заявами Кирила стоять реальні погрози "кривавих бунтів"

Томос: Росія пригрозила Україні “особливими” молитвами
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Глава Російської православної церкви патріарх Кирило під час новорічного молебня попросив всіх молитися за “вирішення церковної кризи в Україні”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  “РИА Новости“.

Кирило попросив “особливо молитися” про “братів і сестер Російської церкви на Україні”, які “сьогодні проходять через важкий період своєї новітньої історії”.

“Будемо сподіватися, що весь цей безлад пройде і ніякі сили не зруйнують духовну єдність українського народу, не зруйнують православну Церкву, яка несе порятунок людям”, – зазначив патріарх Кирило.

Ці заяви Кирило зробив на тлі свого листа до Вселенського патріарха Варфоломія, в якому вимагав відмовитися від надання Україні томосу – “емоційне п’ятисторінкове” послання Кирила було оприлюднене в Telegram-каналі “Церквач”.

Автори публікації зазначають, що глава РПЦ у листі виклав “версію останніх подій в зв’язку з Українською автокефалією так само, як Дмитро Кисельов в програмі “Вести недели”.

“Розповідаючи про руйнівні дії Константинополя, Кирило ані слова не говорить про кроки Московського Патріархату у вигляді створення екзархату за межами Росії, а лише загрожує Божим Судом, і тремтячою від хвилювання рукою підписує цей новорічний лист Константинопольському колезі власноруч. Кінець року. Нерви на межі”, – йдеться у публікації.

Нагадаємо, 28 грудня Священний Синод Російської православної церкви вирішив утворити екзархати у низці європейських і азіатських країн у  відповідь на дії Константинопольського патріархату і надання томосу Україні.

Раніше глава РПЦ патріарх Кирило заговорив про “ризик кривавих конфліктів в Україні” через закон про перейменування УПЦ МП. “Після рішення українського парламенту з вимогами про зміну назви УПЦ слідом за цими змінами повинні послідувати репресії, звичайно. І цілком очевидно, що є якийсь ультиматум: якщо Церква не змінює свою назву, то вона буде знята з реєстрації, але якщо Церква змінює свою назву, то починається сильний тиск, в першу чергу на народ, на громадськість. Безсумнівно, почнуться силові акції щодо відбирання храмів”, – нагнітає паніку Кирило.

Джерело: Народна Правда