Томос для України: Московському патріархату напророкували великі проблеми

Ще 5 громад УПЦ МП готові перейти до помісної православної церкви України

Томос для України: Московському патріархату напророкували великі проблеми
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Після Різдва очікується масовий перехід церковних громад УПЦ МП до Православної церкви України.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на матеріал Галини Терещук для “Радіо Свобода“.

Нещодавно, громада святих апостолів Петра і Павла містечка Жовква заявила про свій перехід до Православної церкви України, позицію людей підтримав архимандрит Маркіян Каюмов, який працював речником львівського архієпископа УПЦ МП Філарета.

Крім того, стало відомо, що ще 5 громад УПЦ МП готові перейти до помісної православної церкви України і про своє рішення повідомили єпископів.

Найчастіше в управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи Львівської облдержадміністрації сьогодні звертаються громади з проханням пояснити, як можна перейти у підпорядкування об’єднаної православної церкви.

«Ми очікуємо, що набагато більше громад після свят будуть переходити у Православну церкву України. Як має відбуватись такий перехід? Є певний стандарт документів. Громада має провести збори релігійної громади, результатом яких є протокол, у якому має чітко бути записано про зміну юрисдикційної приналежності. Потім звернутись до єпископа, під яким вони хочуть бути, погоджують із ним кандидатуру священика, який керуватиме цією громадою. Далі з цим пакетом документів, статутом, бо кожна релігійна громада має статут, вони йдуть до нас в управління і ми реєструємо”, – пояснила Леся Корнат, начальник управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи Львівської облдержадміністрації.

Раніше, парафія колишньої УПЦ МП у селі Доброгорща Хмельницької області вирішила приєднатись до Православної церкви України (ПЦУ).

Також, на Вінничині ще три парафії покинули УПЦ МП та перейшли до об’єднаної церкви.

Нагадаємо, Глава Православної Церкви України Епіфаній заявив, що не бачить підстав уникати спілкування з православними РПЦ в Україні.  За словами Епіфанія, стосунки між православними християнами в Україні мають бути мирними і конструктивними, тому керівництво Помісної Церкви відкрите до діалогу з духовенством Московського патріархату.

Додамо, що 20 грудня Верховна Рада ухвалила історичне рішення про перейменування УПЦ МП.  Відтепер УПЦ МП носитиме назву Російської православної церкви.

Джерело: Народна Правда