Томос для України: що сталося насправді

Олексій Арестович про значення історичного документа

Томос для України: що сталося насправді
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Створення автокефальної Православної церкви України та отримання нею томосу – історична подія, подібні до якої трапляються приблизно раз на тисячу років.

Таку думку висловив в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ відомий військовий експерт і блогер Олексій Арестович.

“Такі речі трапляються раз на тисячу років: спочатку при заснуванні церков, потім реформація церкви ознаменувала кінець епохи Середньовіччя”, – упевнений він.

“Створення єдиної помісної церкви — це далеко не пересічна подія. Це навіть не історична, це мегаісторична подія. Українці закрили 500-річний гештальт (у психології — “набуття цілісності”, — НП)… Так що Порошенко зараз десь на “рівноапостольному” рівні”, – також вважає експерт.

Дивіться також: Підписання томосу для України: з’явилося відео історичного моменту

Відзначив він і значення томосу для майбутнього, причому не тільки України.

“Не можна вирватися вперед, не закривши старий гештальт. Я чітко пам’ятаю світові пророцтва від Данила Андрєєва до реріхівських студій, що відродження людства почнеться з Росії. Це та Русь, наша Русь-Україна, не потворний монстр, що прийняв форму Російської імперії, який намагався розчавити українців. Є початкова Русь-Україна, а є улус Золотої Орди під назвою Російська імперія”, – резюмував Арестович.

Нагадаємо, томос про автокефалію ПЦУ 5 січня підписав Вселенський Патріарх Варфоломій. Українська церква отримає історичний документ 6 січня.

Повний текст інтерв’ю Олексія Арестовича читайте на НАРОДНІЙ ПРАВДІ: «ДНР-ЛНР» можуть вигнати росіян з Донбасу в союзі з українськими військами.

Джерело: Народна Правда