Томос для України: Варфоломій виступив із потужною промовою

Православна Українська церква стала 15-ою, яка отримала автокефалію

Томос для України: Варфоломій виступив із потужною промовою
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вселенський патріарх Варфоломій під час урочистого богослужіння у церкві Святого Георгія в резиденції Константинопольського патріархату в Стамбулі виголосив промову з нагоди передачі Україні томосу про автокефалію.

У своїй промові він наголосив, що Українська церква стала 15-ою серед церков, які здобули автокефалію, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Громадське.

“Зима минула” для схизми та розділення. “Дощ скінчився та канув” для еклезіастичної ізоляції. Квітка єдності “з’являється на землі” та “приходить час” для славної Святої Київської митрополії отримати свою еклезіастичну незалежність.

Щодо історичних обставин, згадуючи нашого попередника Діонісія IV Екуменістичний Патріархат дозволив рукопокладання митрополита Київського патріархом Московським, втім ніколи не визнавав його канонічної юрисдикції щодо підпорядкування російському патріархату.

Як свідчать архівні джерела та події, що відбувалися, ті, що були у минулому, та теперішні, йдеться не лише про те, що віряни Києва коли-небудь вважали себе частиною Церкви Москви. Вже від 1325 року коли митрополія Києва була тимчасово передана Москві, віряни в Києві прагнули еклезіастичної незалежності — це бажання не зникло протягом століть і перетворилося на «потужне та непереборне бажання їхньої душі».

Саме тому перша конституція України, яка з’явилася у 1710 році, зазначила, що «Православна церква України має залишатися під святим апостольським престолом у Константинополі».

Отже, враховуючи беззаперечні та непохитні історичні свідчення, ми звичайно взяли до уваги постійні запити дарувати автокефалію і в частині ієрархії, і в питанні статусу.

Сьогодні розпочинається нова сторінка в історії України. Константинопольська церква, яка таким саме способом дарувала еклезіастичний статус автокефалії всім новим заснованим церквам, сьогодні дарує її вам.

Сьогодні, офіційно та канонічно, ви стаєте 15-ю церквою у благословенному хорі автокефальних церков”, йшлося у промові Варфоломія.

Нагадаємо, напередодні Різдва, 6 січня, по завершенню урочистої Божественної літургії, яка відбулася у Стамбулі, предстоятель Православної церкви України митрополит Київський Епифаній отримав томос про автокефалію ПЦУ.

Разом із тим, після підписання Вселенським патріархом Варфоломієм у суботу, 5 січня, томосу про автокефалію Православної церкви України, в Росії прогнозовано почалася істерика. Пропагандисти наперебій вправляються у страшних прогнозах та порівняннях.

Джерело: Народна Правда