Епіфаній під час різдвяного богослужіння згадав голову РПЦ: з’явилось пояснення

Це не молитва за патріарха Московського

Епіфаній під час різдвяного богослужіння згадав голову РПЦ: з’явилось пояснення
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Предстоятель Православної церкви, митрополит Київський і всієї України Епіфаній у різдвяному богослужінні згадав патріарха Московського Кирила.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, причину згадки в ефірі “Прямого” пояснив керівник департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш. За його словами, це – данина экклезіальній традиції, а не молитва за патріарха Московського:

Loading...

“Предстоятель церкви згадав предстоятелів всіх інших помісних православних церков, і зробив він це згідно диптиху Константинопольського патріархату”.

В Україні вперше показали томос: все потрапило на відео

Юраш зазначив, що згідно з порядком спочатку поминаються всі патріархи, потім – архієпископи і митрополити.

Нагадаємо, 9 жовтня минулого року в Стамбулі відбулося засідання Синоду Вселенського патріархату. Церковники заслухали звіт екзархів і прийняли рішення про створення Православної церкви України. У листопаді в Стамбулі члени Синоду остаточно погодили текст томоса. 15 грудня під час Об’єднавчого собору в Києві православні архієреї оголосили про об’єднання українських церков у єдину Православну церкву України. Її предстоятелем став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію єдиної Православної церкви України, а 6 січня під час літургії Варфоломій передав предстоятелю ПЦУ Епіфанію посох і томос.

Як повідомлялося раніше, 6 січня митрополит Епіфаній і Вселенський патріарх Варфоломій привітали Україну з Різдвом. Варфоломій зазначив, що томос – це радість не лише для українців, які живуть в Україні, але і тих, що за її межами. Епіфаній висловив надію, що в Україну прийде мир.

Томос про автокефалію ПЦУ, який в даний момент встановили для загальний огляд на території Софії Київської, відвезуть назад до Туреччини.

Джерело: Народна Правда