Томос вивезуть з України: названо причину

Томос має "завізувати" весь Синод Вселенського патріархату

Томос вивезуть з України: названо причину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Томос про автокефалію ПЦУ, який в даний момент встановили для загального огляду на території Софії Київської, відвезуть назад до Туреччини.

Унікальний документ повинні підписати усі члени Синоду Вселенського патріархату, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

Як повідомив керівник департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, томос знаходитиметься в доступності до вечора понеділка, 7 січня.

Найближчим часом документ тимчасово відправлять назад у Стамбул, оскільки він підписаний тільки Вселенським патріархом Варфоломієм.

“Потім там повинні бути підписи всіх членів Святійшого Синоду Вселенського патріархату”, – зазначив Андрій Юраш.

Буквально через два дні відбудеться Синод, на якому томос підпишуть всі члени управління Константинопольського патріархату, і після цього “указ про автономію” остаточно і назавжди повернеться в Україну, де зберігатиметься в особливих умовах, підкреслив чиновник Мінкульту.

Нагадаємо, раніше у мережі показали фото та відео з урочистого богослужіння в соборі Святої Софії в Києві, де представляли томос Вселенського патріархату про визнання канонічної автокефалії єдиної помісної Православної церкви України (ПЦУ).

Джерело: Народна Правда