У Росії розкрили плани Путіна на Білорусь

Перетворення Лукашенка на губернатора шести областей – це, мабуть, єдиний шлях

У Росії розкрили плани Путіна на Білорусь
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент РФ Володимир Путін бачить у договорі про створення Союзної держави з Білоруссю можливість безкровного переходу до нового формату продовження власної влади.

Про це в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів російський опозиційний політик Костянтин Боровий.

Loading...

У Кремлі розглядають варіанти продовження повноважень путінського режиму, і союз з Білоруссю може стати реальним виходом, вважає Боровий:

«Путін шукає новий формат для продовження своєї влади. Найбільш безкровний шлях – виконання угоди про створення Союзної держави. Лукашенко не хоче, це для нього втрата влади, перехід у статус російського губернатора, якого за російськими законами можна просто зняти. Припиняються всі ці фіктивні розмови про рух Білорусі в бік ЄС, вони стають розмовами тієї ж цінності, що й розмови про рух Калінінградської області в бік Євросоюзу. Це вже і Путін показав, а до Путіна Єльцин. Будь-які сепаратистські настрої будуть каратися жорстокою війною, як у Чечні».

При цьому виключається будь-яка можливість збереження за Лукашенком високого поста з повноваженнями в союзній державі:

«Є Конституція Союзної держави. Вона за всіма ознаками буде повторенням російської Конституції, там є місце для одного президента. Хоча мова йде про юридичне закріплення фактичного стану. Перетворення Лукашенка на губернатора шести областей – це, мабуть, єдиний шлях. Лукашенко розуміє, що чинити опір такому рішенню, якщо воно буде прийняте, марно. Зараз він намагається запобігти, але таке враження, що вже навряд чи в нього це вийде», – пояснив Боровий.

Повну версію інтерв’ю з політиком можна прочитати тут: Лукашенко хотів бути президентом Росії, а Путіну не допоможе навіть Трамп — Костянтин Боровий

Джерело: Народна Правда
загрузка...