РФ починає збивати пасажирські літаки: з’явився скандальний указ

ЗМІ нагадують, закон 1994 року забороняє збивати літаки - порушники держкордону, якщо відомо, що на їх борту є пасажири

РФ починає збивати пасажирські літаки: з’явився скандальний указ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Російській Федерації хочуть дозволити збивати цивільні літаки з пасажирами на борту.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, видання “Известия” пише, що Міністерство оборони РФ розробило проект постанови уряду «Про порядок застосування зброї і бойової техніки під час охорони держкордону РФ у повітряному просторі РФ».

Згідно з документом, літаки, які, за інформацією російських силовиків, порушили повітряний кордон Росії, можна збивати. При цьому в документі обумовлюються умови для відмашки “відкрити вогонь”. Так, збивати літак можуть дозволити якщо:

-повітряне судно несе реальну небезпеку і може призвести до екологічної катастрофи;

-до масової загибелі людей;

-знищення стратегічних об’єктів. Поки що текст документа проходить стадію міжвідомчих узгоджень.

Зазначимо, на рахунку РФ вже не один збитий пасажирський літак. Ще зовсім недавно світ стояв на межі нової війни, коли Радянський союз в 1983 році збив  південнокорейський цивільний авіалайнер, який порушив повітряний кордон країни. Всі 269 осіб на борту загинули. Пасажирський “Боїнг-747” HL7442 Korean Air виконував регулярний рейс “Нью-Йорк – Сеул” з посадкою для дозаправлення в Анкориджі, на Алясці. Лайнер вилетів з Анкоріджа, маршрут пролягав над Тихим океаном, оминаючи територію СРСР. Літак почав відхилявся від курсу через незначну помилку (ситуація була штатною). У результаті в якийсь момент літак перетнув радянський повітряний простір і продовжив політ над Камчаткою (заборонена зона через ракетну базу). Ситуацію ускладнило ще й те, що СРСР в цей день повинно було випробувати балістичну ракету. Радянські оператори прийняли пасажирський лайнер за повітряного розвідника. У повітря підняли перехоплювачі, яким надійшов наказ: “Знищити ціль”.

Крім цього, Росія причетна до знищення малазійського боїнга МН17 на Донбасі. Півроку тому дослідницька компанія Bellingcat, яка займається розслідуванням катастрофи Boeing 777 рейсу МН17, зажадала представництва Росії в ООН надати докази своїх заяв про нібито безпідставне звинувачення РФ.

Джерело: Народна Правда