Нові санкції проти РФ: стало відомо, чому засекретили список

Чи буде оприлюднений санкційний перелік, залежить від рішення РНБО

Нові санкції проти РФ: стало відомо, чому засекретили список
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Заступник міністра з питань внутрішньо переміщених осіб і тимчасово окупованих територій України Георгій Лою пояснив, чому МінВОТ приховує список юридичних та фізичних осіб, проти яких перед Новим роком були введені санкції.

За його словами, існують два пункти ст. 9 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, якими передбачено нерозголошення певної інформації, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на 112.

Loading...

Зокрема, це інформація, що міститься в документах суб’єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов’язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових, урядових функцій органами державної влади.

Крім того, якщо ця інформація зібрана в процесі оперативно-розшукової контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

Виходячи з цих пунктів, на пропозицію міністерства накладено відповідний гриф.

Тука зазначив, чи буде оприлюднено перелік, залежить від рішення РНБО, додавши, що вся інформація під час збору, аналізу та подання шифрується для того, щоб уникнути наслідків передчасних дій суб’єктів.

Нагадаємо, раніше у Росії у відповідь на нові американські санкції заявили, що “на відміну від 2014 року і банки, і підприємства вже знайшли способи адаптації до цієї неприємної ситуації”.

А тим часом, прем’єр Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав постанову, яка розширює санкційний список фізичних та юридичних осіб України.

Джерело: Народна Правда