На Місяці виростили земні рослини: стало відомо про несподіваний провал

На Місяці виростили земні рослини: стало відомо про несподіваний провал
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Крихітний росток бавовни, який став першою земною рослиною, яку виростили на Місяці, загинув.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише The Next Web.

Росток проіснував 9 днів після початку експедиції. Рослина загинула, не витримавши настання місячної ночі, під час якої температура опускається до -150 градусів Цельсія.

Головний конструктор експерименту Се Генсінь каже, що життя всередині контейнера не витримує таких умов. Незважаючи на загибель паростка бавовни, вчені говорять, що у космонавтів є можливість вирощувати їжу на Місяці, не повертаючись за нею на Землю.

На Місяці виростили земні рослини: стало відомо про несподіваний провал

Нагадаємо, Центральне телебачення Китаю напередодні повідомляло, що китайський космічний апарат «Чан’е-4» завершив перший в історії біологічний експеримент, проведений людиною на Місяці. Крім бавовни в рамках експерименту доставили насіння ріпаку, картоплі, резуховидки (капустяні), личинки плодової мухи, дріжджові грибки.

Як відомо, «Чан’е-4» — продовження програми «Чан’е-3», в ході якої п’ять років тому на Місяць доставили луноход «Юйту» («Нефритовий заєць»). Ровер третьої місії незабаром після виїзду «в поля» заглох і працював тільки в нерухомому режимі. Він став першим за останні 40 років ровером на супутнику Землі: до нього був радянський «Луноход-2», який пропрацював на поверхні Місяця чотири місяці в січні 1973 року.

Джерело: Народна Правда