Бої на Донбасі: бойовик почав скаржитися на своїх «соратників»

Чотири роки тому велися кровопролитні бої за Донецький аеропорт

Бої на Донбасі: бойовик почав скаржитися на своїх «соратників»
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Один з ватажків бойовиків “ДНР”, командир батальйону “Восток” Олександр Ходаковський скаржиться на власних соратників, згадуючи бої за Донецький аеропорт у 2015 році.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що чотири роки тому, у ніч з 13 на 14 січня 2015 року, бойовики “ДНР” почали штурм ДАП. В результаті запеклих боїв, які тривали близько тижня, повітряна гавань Донецька опинилася під контролем бойовиків. Одні з найбільш запеклих зіткнень відбувалися в районі селища Спартак. Наприклад, 18 січня танки ЗСУ в цьому районі прорвали оборону “ДНР”. В районі Путилівського мосту були знищені танки зі складу батальйону «Сомалі».

21 січня бойовикам підтягнули ротно-тактичну групу (1-й слов’янської бригади). Експерти відзначали, мабуть, російське командування спланувало подвійний удар: «слов’янці» повинні були вдарити по позиціях з боку об’їзної дороги, а з околиць Спартака — «батальйон Схід». Але доля розпорядилася інакше, “слов’яни”, які не знали місцевості, в тумані заблукали. В результаті бій бойовики опинилися прямо в полі, що не могло не призвести до величезних втрат.

Незважаючи на кровопролитний захист ДАПа, в кінці січня ЗСУ визнали втрату об’єкта. На жаль, зараз в районі Донецького аеропорту (в тому числі на злітно-посадковій смузі) розміщені позиції бойовиків.

Ходаковський в своєму пості згадує саме “бій в полі і в тумані” біля Спартака. Так, бойовик пише:

“Ми вже перемагали, проводили успішні операції, командний склад став більш професійним, але те, що сталося в районі селища Спартак, пояснити просто нічим”.

Ходаковський скаржиться, що бойовики рятувалися втечею, оскільки опинлися прямо на позиціях ЗСУ, а в цей час безпосередній керівник операції сидів у бліндажі і, не бачачи того, що відбувається, доповідав начальству про перемогу.

Він також додав, що безпосередньо керував операцією начальник розвідки корпусу Байкал.

Бої на Донбасі: бойовик почав скаржитися на своїх «соратників»

Бої на Донбасі: бойовик почав скаржитися на своїх «соратників»

Бої на Донбасі: бойовик почав скаржитися на своїх «соратників» Бої на Донбасі: бойовик почав скаржитися на своїх «соратників»

Це не єдина “страшна” річниця – 4 роки тому, 22 січня 2015 року, в окупованому Донецьку обстріляли зупинку «Донецькгірмаш» («Боссе»), в результаті чого загинули 8 людей, ще 13 отримали поранення. Бойовик «ДНР» Денис Лотов розповів, як все було насправді.

Нагадаємо, в «ДНР» зробили пафосну заяву про функціонування в «республіці» мобільного зв’язку від українського оператора Vodafone.

Джерело: Народна Правда