Томос: Епіфаній зробив цікаву заяву про дружбу з РФ

В Україні буде певна кількість парафій, які будуть підпорядковані Російській православній церкві

Томос: Епіфаній зробив цікаву заяву про дружбу з РФ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв’ю грецькому виданню “TaNea” зробив цікаву заяву про “дружбу” з РФ.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на пост у  Facebook предстоятеля ПЦУ Епіфанія.

“Російська православна церква буде протистояти. Вона це робила, робить і буде робити. Окрім її намагань переконати інші церкви не визнавати українську, Москва намагається посіяти розбрат серед віруючих українців. Ми вже чули від російської сторони, що, мовляв, якщо томос про автокефалію буде наданий, то буде значний супротив, проллється кров. Втім, до цього часу ми бачимо цілком мирний процес приєднання парафій в Україні до нової церкви, і ми докладемо всіх зусиль, щоб він так тривав і надалі”, – розповів митрополит.

За його словами війна на Донбасі прискорила створення помісної Української церкви. Адже до початку цієї війни значна частина українців не надавали значення, чи належить Московському патріархату церква, яку вони відвідували. Проте, після агресії Росії, кількість віруючих у храмах тодішнього Київського патріархату подвоїлася і потроїлося.

“Це доводить те, що український народ зрозумів, що церква є одним з основних стовпів її незалежності. І цей зсув змусив парламент країни звернутися до Вселенського патріархату з проханням створити Автокефальну церкву. Це незворотній процес, і час працює на користь новоствореної церкви. Суспільство змінюється, покоління змінюються, і сьогоднішнє покоління зробило свій вибір: відійти від російських позицій у пошуку європейської культури. Ця зміна засвідчує потребу в автокефальній церкві”, – вважає Епіфаній.

Митрополит розповів, що в Україні буде певна кількість парафій, які будуть підпорядковані Російській православній церкві.

“Це логічно, і ми не маємо жодних заперечень проти цього. Російська православна церква може піклуватися про своїх віруючих на території України. Ті, хто вирішить залишитися в російській церкві, не повинні відчувати жодного виду тиску. Ці парафії повинні мати рівні права з тими, що належать до Православної української церкви. І поступово, я вважаю, наші відносини будуть нормалізовані, наші народи відновлять дружбу, добрі і мирні стосунки”, – пояснив предстоятель ПЦУ.

Як повідомлялося раніше, 6 січня митрополит Епіфаній і Вселенський патріарх Варфоломій привітали Україну з Різдвом. Варфоломій зазначив, що томос – це радість не лише для українців, які живуть в Україні, але і тих, що за її межами. Епіфаній висловив надію, що в Україну прийде мир.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій під час урочистого богослужіння в церкві Святого Георгія в резиденції Константинопольського патріархату в Стамбулі виголосив промову з нагоди передачі Україні томосу про автокефалію.

Джерело: Народна Правда