Протистояння з РФ у Азовському морі: у ПАРЄ зробили жорстку заяву

У документі вирішили не застосовувати термін "військовополонені" по відношенню до захоплених РФ українських моряків

Протистояння з РФ у Азовському морі: у ПАРЄ зробили жорстку заяву
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про загострення в Азовському морі та Керченській протоці.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Європейську правду.

Loading...

Зазначається що голоси “за” віддали 103 депутати, “проти” голосувало троє депутатів, ще 16 – утрималися.

Разом із тим, депутати прийняли рішення не застосовувати у резолюції термін “військовополонені”, на чому наполягала українська сторона.

Представники української делегації та низки інших держав пропонували внести до резолюції поправку про визнання за українськими моряками статусу військовополонених.

Згідно з їх пропозицією, в тексті мала міститися фраза про те, що медична, консульська та юридична допомога має надаватися їм “як для військовополонених, як передбачено відповідними нормами міжнародного права”.

Напередодні представники України провели низку зустрічей з посадовцями ПАРЄ, в тому числі з доповідачем по Азову, німецьким депутатом Андреасом Ніком, намагаючись переконати його у потребі юридичного визнання статусу військовополонених, але він не погодився.

“Згадка формулювання “військовополонений” не допомогла би деескалації”, – пояснив Нік свою позицію під час обговорення документа у пленарній залі.

Відтак зупинилися на компромісному формулюванні, на яке погодилися також представники української сторони – до документу внесено згадку, що захоплені росіянами українські моряки підпадають під дію “міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції”. Як відомо, саме комплекс Женевських конвенцій, ухвалених 1949 року, регулюють статус військовополонених та правила поводження з ними.

Нагадаємо, захоплені РФ українські моряки поставили крапку у питанні свого статусу, всі визнали себе військовополоненими.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...