Суд над Януковичем: екс-президенту втікачу виносять вирок

Януковичу інкримінують ч.1 ст.111 (держзрада), ч.5 ст.27, ч.3 ст.110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни кородну) і ч.5 ст. 27, ч.3 ст.437 (пособництво у веденні агресивної війни)

Суд над Януковичем: екс-президенту втікачу виносять вирок
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Оболонський районний суд Києва 24 січня оголошує вирок колишньому президенту України Віктору Януковичу у справі про державну зраду.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, сторона обвинувачення просить у суду 15 років ув’язнення для Януковича.

Loading...

Вже відомо, що  суд визнав винним Януковича в складанні письмової заяви до президента Росії Володимира Путіна – він закликав його ввести російські війська в Україну.

«Янукович 1 березня 2014 року, будучи громадянином України, з метою сприяння представникам Росії в порушенні суверенітету України, сподіваючись отримати преференції від влади Росії на подальше проживання в Росії і уникнути кримінальної відповідальності в Україні, для створення уявлення про легітимність дій представників влади і посадових осіб Збройних сил Росії, надання видимості законності вторгнення і окупації підрозділами ЗС Росії території України, а саме півострова Крим, усвідомлюючи протиправність своїх дій, склав, підписав і звернувся із заявою до Путіна з проханням використовувати збройні сили Росії на території України, чим надав іноземній державі – Росії – допомогу в проведенні підривної діяльності проти України», – цитує текст вироку Радіо Свобода.

Як відомо, у справі про держзраду Януковича пройшли 89 судових засідань, допитав 52 свідків. Сам Янукович не виступив у суді з заключним словом. Причина – за його словами, він отримав серйозні травми, граючи в теніс. Захист Януковича стверджує, що суд порушив процедуру попередження про судовому засіданні, що нібито ставить під сумнів легітимність вироку суду.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі програми «В гостях у Дмитра Гордона» розповів про візити екс-президента Віктора Януковича до Криму під час окупації в 2014 році.

Колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко розповів про розкрадання української армії у 2005-2010 роках та цікавий епізод із Януковичем, який на той момент був губернатором Донецької області.

Джерело: Народна Правда