В Україні є особливий десант Кремля, а Білорусь анексують найближчим часом – Дмитро Корчинський

Про плани Москви та можливе велике вторгнення до України

В Україні є особливий десант Кремля, а Білорусь анексують найближчим часом – Дмитро Корчинський
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Про те, коли Росія може анексувати Білорусь, чого чекати після виборів 2019 року в Україні, та про особливий бізнес-десант Кремля в українському суспільстві в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів відомий публіцист і громадський діяч Дмитро Корчинський.

Loading...

– Чи може Москва посилити свої позиції в Україні після президентських та парламентських виборів?

– Так, теоретично це можливо. Москва здатна вкласти великі кошти у виборчі кампанії. Вони мають багато агентури в Україні, в тому числі, так чи інакше, впливають на деяких власників провідних українських телеканалів. Вони здатні покращити свої позиції в Україні після виборів.

– Не секрет, що Віктор Медведчук намагається сформувати пул телеканалів. На Ваш погляд, чи зможе він вклинитись п’ятим у велику четвірку власників каналів, які впливають на настрої українців, – Ріната Ахметова, Віктора Пінчука, Ігоря Коломойського та Дмитра Фірташа?

– Тут треба рахувати, бо Медведчуку потрібно сильно наростити потужність цих телеканалів: розширити рейтинг, суттєво вкластись або прикупити ще якийсь телеканал, щоб наблизитись до цих олігархів за охопленням і рейтингом. Поки що до цього, слава Богу, ще далеко.

– Коли говорять про московські впливи, можуть уявляти, як валізами з Москви везуть гроші в Україну. Можливо, так теж є, та чи використовують вони ресурси, які заробляють в Україні на українських споживачах?

– Так. Більшість московських проектів в Україні, наприклад, фінансуються з квот на продуктопроводі, яким розпоряджається Медведчук (“ПрикарпатЗахідтранс”, – НП). Так само великий російський бізнес контролює значну долю обленерго. Це той бізнес, котрий залежить від Кремля, їх можна назвати бізнес-спецназом Кремля. Московський капітал суттєво представлений в банківському секторі, тому їм не потрібно провозити через кордон російські рублі, аби фінансувати тут антиукраїнську чи терористичну діяльність.

– Після 2014 року в московського капіталу, скажімо, у «Альфа-Груп», виникли проблеми з купівлею свердловин в Британії, у США у них ще більш суттєві проблеми. Чому американці та британці можуть не пускати цей капітал в свою енергетику, а ми не можемо?

– Менший рівень корумпованості. У нас впускається московський капітал, бо це, так чи інакше, вигідно урядовцям і президенту, тим людям, від яких це залежить. У Британії менший рівень корумпованості, тому вони можуть собі дозволити дещо вищий рівень незалежності від московських грошей.

– Позаяк реальні кандидати в президенти звинувачують один одного в проросійськості, але зв’язки з тим же Віктором Медведчуком є у всіх. Чи є якась шкала оцінювання, яка дає нам розуміння ступеня проросійськості кандидата в президенти?

– Думаю, що немає таких критеріїв. Всі замазані. При оцінці кандидатів треба відштовхуватись від інших міркувань. Наприклад, коли ми прогнозуємо, що робитиме Порошенко на президентській посаді у разі перемоги, можемо припустити: робитиме те саме, що й робив до цього. Що буде робити Юлія Тимошенко – побіжить ублажати Путіна чи почне обстрілювати ракетами Чорноморський флот – цього не знає ніхто. Щодо більшості рейтингових кандидатів ми не уявляємо, можливо, вони й самі не уявляють, позицію у разі перемоги на виборах. Ось це турбує і є загрозою.

– У нас зараз поширена думка, що Кремль не активізує бойові дії, особливо в період виборів. Наскільки виправданою є така точка зору?

– Думаю, що може бути все, що завгодно. Давайте згадаємо, ще зовсім недавно більшість експертів і українських телеглядачів були впевнені, що Москва ніколи не буде відбирати у нас Крим. Така впевненість була ще в 2014 році. Від них можна очікувати всього, що завгодно. Ми бачимо, політика Путіна робиться за лекалами Олександра I чи Миколи І – повторюють наміри Романових (імперська територіальна експансія, розподіл зон впливу, придушення антиімперських повстань, – НП). Політика РФ – це політика ХІХ століття, а не ХХІ-го. Їхнім завдання є окупація всієї України, якщо трапиться нагода, вони робитимуть це не тільки через інтернет і участь у виборах. Крім всього іншого, ми бачимо ескалацію на Азовському морі.

Читайте також: Путін готує Україні найгірший сценарій, але поки зробить іншу ставку

– В українському суспільстві навіть після початку війни циркулюють такі звороти-кліше, як-от «вони вдарили нам в спину», «підступний удар», «які ж вони нам брати» й тому подібне. Це тоді, коли в Москві не приховують мови ненависті щодо України. Чому наше суспільство не помічає цього?

– Наша публіка досить наївна і схильна нічого не бачити. Москалі не роблять нічого такого, що вони не робили попередні 400 років. Вони однакові і роблять те, що робили завжди. І очікувати від них треба того, що й завжди.

Якщо буде військова операція проти України, як, на ваш погляд, це відбуватиметься?

– Тут можливі різні варіанти. Вони можуть наступати з окупованих територій на сході, якщо захочуть представити це все таки як ініціативу сепаратистів. Це може бути більш відверто, коли удар буде з території Криму. Якщо вони виконуватимуть завдання пробивання коридору на Крим, атака буде одночасно здійснювати з маріупольського та кримського напрямків. Тоді, швидше за все, вони створять загрозу для Києва, але це для того, аби змусити нас відволікти сили для північного фронту, де буде загроза Києву через Чернігів.

– Якщо говорити про північний напрямок, нещодавно була суперечка між Москвою та Мінськом. З одного боку, це у них уже традиційний вербальний конфлікт, а з іншого – є питання: як нам працювати з Білоруссю, з тим режимом і суспільством, які там є?

– Треба укріплювати білорусько-український кордон. Потрібно розуміти, що ні білоруське керівництво, якщо б воно раптом захотіло, ні білоруське суспільство не мають жодної можливості для спротиву Москві. Якщо в Кремлі захочуть завдати удару по Україні з північного напрямку, вони не ставитимуть до відома білоруське керівництво. Вони можуть зробити це в будь-який момент. Треба виходити з того, що Білорусь буде найближчим часом анексована.

Олександр Куриленко

Джерело: Народна Правда
загрузка...