Помруть мільйони: названо головну небезпеку антибіотиків, яка може погубити людство

Багато захворювань, які раніше легко можна було вилікувати, зараз все складніше побороти

Помруть мільйони: названо головну небезпеку антибіотиків, яка може погубити людство
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Зловживання антибіотиками призвело до утворення так званих супербактерій – вони стійкі до лікарських препаратів. Щорічно від хвороб, викликаних резистентними бактеріями, помирає близько 700 тисяч осіб.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі BBC.

Loading...

Про проблему задумалися у Великобританії. Напередодні в Давосі представили план боротьби з ситуацією. Приміром, уряд планує змінити схему фінансування фармакологічних компаній. Їх підштовхуватимуть до розробки нових ліків. За задумом чиновників, план повинен скоротити застосування антибіотиків на 15% в найближчі п’ять років. Програма торкнеться і тварин, уряд планує скоротити використання антибіотиків для лікування тварин на 25%.

У матеріалі CNN йдеться, що близько 70% бактерій вже стійкі мінімум до одного антибіотика, який міг би використовуватися для боротьби з ними. Нагадаємо, антибіотикорезистентність – термін, який описує феномен вироблення стійкості до антибіотиків у бактерій, вірусів та паразитів.

На думку епідеміологів, до 2050 року, якщо не вжити термінових заходів, хвороби, викликані стійкими до антибіотиків бактеріями, можуть забрати життя 10 млн осіб.

Нагадаємо, раніше виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун попередила українців про небезпеку зловживання антибіотиками, займаючись самолікуванням.

На Міжнародній космічній станції виявили штами бактерії роду Enterobacter, які стійкі до антибіотиків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...
Загрузка...