Росія зганьбилася із запуском супутника: стали відомі подробиці

У числі інвесторів OneWeb: Virgin Group, SoftBank, Airbus, Qualcomm і Coca-Cola

Росія зганьбилася із запуском супутника: стали відомі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В ракетно-космічній галузі Російської Федерації знову проблеми. Зокрема, фахівці можуть відкласти запуск з космодрому Куру у Французькій Гвіані, який заплановано на 20 лютого, – в конструкції розгінного блоку “Фрегат” (має вивести на орбіту тестові супутники британської системи OneWeb) знайшли тріщину.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на свої джерела повідомляє РИА Новости.

Співрозмовник агентства зазначив, що в зварному шві виявили порушення герметичності магістралі подачі гелію (гелій використовують для витіснення палива при роботі двигунів).

Видання зазначає, що замість “проблемного” можна використовувати розгінний блок для запуску британських супутників угрупування O3b (він вже перебуває на космодромі Куру). Співрозмовник зазначає, що “Фрегат”, можливо, відправлятимуть в Російську Федерацію. Стосовно зварювальних робіт, то їх проводять тільки зливши пальне.

За контрактом, який “Роскосмос” підписав з французькою Arianespace і британською OneWeb в 2015 році, на ракетах-носіях “Союз” з розгінними блоками “Фрегат” з космодромів Куру, Байконур і Східний повинні запустити 672 супутника.

Російське видання нагадує, що у OneWeb вже були проблеми з отриманням частот в Росії: проти виділення виступили ФСБ і Роскомнадзор.

Нагадаємо, в жовтні 2018 року на ракеті “Союз”, що мала доставити на МКС космонавтів, сталася аварія.

Пізніше повідомлялося, що політ проходив штатно, і без зауважень до 118-ої секунди. Причиною аварії став деформований датчик штока — деформація сталася при збірці пакету на космодромі “Байконур”.

Джерело: Народна Правда