В Україні набув чинності важливий церковний закон: що треба знати

Релігійні громади отримали можливість переходити з однієї церкви в іншу

В Україні набув чинності важливий церковний закон: що треба знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Сьогодні, 31 січня, набирає чинності закон, який регламентує порядок зміни підпорядкованості релігійних громад – процес приєднання парафій до Православної церкви України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, “Сегодня” пояснює, що прийнятий закон визначає, що релігійна громада приймає нових/виключає діючих членів громади на свій розсуд (як це встановлено її внутрішнім статутом).

Відзначимо, рішення про зміну підпорядкованості громади приймають на загальних зборах релігійної громади (проголосувати мають щонайменше дві третини членів). Частина громади, яка не згодна зі зміною підпорядкованості, може утворити нову (для реєстрації статуту релігійної громади потрібна заява принаймні десяти повнолітніх осіб, які її утворили).

Додамо, зміна підпорядкованості релігійної громади не впливає на її право власності.

Як повідомляла раніше НАРОДНА ПРАВДА, президент України Петро Порошенко підписав закон України, яким вносяться зміни в закон «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо порядку зміни підпорядкованості релігійних громад.

Український парламент прийняв цю поправку до чинного закону «Про свободу совісті та релігійні організації» 17 січня, відтепер релігійні громади отримали можливість переходити з однієї церкви в іншу.

Після отримання документа про автокефалію ПЦУ відповідно до законодавства православні громади країни повинні обрати, чи залишатися їм у колишній церкві або ж приєднатися до нової.

Також повідомлялося про те, що патріарх Неофіт, єпископ Болгарської православної церкви посварився з митрополитами, обговорюючи питання визнання Православної церкви України.

Джерело: Народна Правда