Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун прокоментувала зареєстровану на сайті Верховної Ради петицію з вимогою внести зміни в законодавство – дозволити використання канабісу для лікування.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, у себе в Facebook вона зазначає, використання медичного канабісу давно виправдано лікарями, вченими та пацієнтами.
Так, медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів і нормалізувати самопочуття при ряді важких захворювань і станів. До таких відносяться: хвороба Альцгеймера, рак, хронічні болі, синдром подразненого кишечнику (хвороба Крона і виразковий коліт), розсіяний склероз, епілепсія, нудота після хіміотерапії, пост-травматичний синдром, глаукома.
Зазначимо, медичний канабіс дозволений в 25 штатах США, Австралії, Канаді. У разі наявності невиліковних хвороб дозволений в Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко. Між тим в Україні повністю заборонено використання медичного канабісу, як в лікувальних, так і наукових цілях.
Як діє канабіс
Рослини роду Cannabis містять каннабіноїди (найбільш вивчені тетрагідроканабінол і канабідіол). Перший має виражений психотропний ефект, збуджує нервову систему (активна речовина “трави”). Друга речовина майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує. У медичному канабісу переважає саме розслаблююча речовина.
Вживання медичного канабісу несе не тільки задоволення. Він має і побічні ефекти – запаморочення, байдужість, порушення пам’яті, звикання, впливає на серцево-судинні і респіраторні хвороби.
Нагадаємо, в минулому році парламент Нової Зеландії схвалив поправку до закону про зловживання наркотиками, яка легалізує вживання марихуани. Відтепер марихуана вважається в цій країні лікарським засобом, що можуть відпускатися за рецептом.
На думку американських вчених, майже кожен, хто вибрав марихуану для лікування безсоння, навіть не підозрював, що інгредієнти, такі як nabilone donabinol і marinol відповідають за легкий сон.