Томос: з’явилися цікаві подробиці про інтронізацію Епіфанія

У Михайлівському монастирі шиють мантію для інтронізації митрополита Епіфанія, але поки що секретів не розкривають

Томос: з’явилися цікаві подробиці про інтронізацію Епіфанія
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда/Фото/Відео

У неділю, 3 лютого, відбудеться історична подія –  інтронізація першого предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія. Для цієї знаменної події кравці Михайлівського монастиря вже створили мантію.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, якою буде мантія владики Православної церкви України, розповіли в сюжеті ТСН.

Loading...

В Михайлівському монастирі зберігається історична мантія митрополита Епіфанія, в якій владика отримував Томос з рук Вселенського патріарха Варфоломія. На пошиття мантія було використано більше ніж 7 метрів тканини і 22 метрів спеціальних стрічок, вага вбрання митрополита –  близько 5 кг. Вартість історичної мантії у виробництві доходить до тисячі доларів.

“Тканина називається муар, його використовують для мантій, тканини ці є різного кольору – і чорні, і червоні. Приміром, у   патріарха РПЦ традиційно зелена мантія”, – розповіли в церкві.

Мантії єпископам дарують, але ця залишилася в монастирі. Як розповіли журналістам,  дзвіночки з цієї мантії відірвалися і загубилися десь в константинопольському храмі, залишився тільки один. Це могло статися  тому, що в Стамбулі Епіфанію довелося багато ходити в мантії, вона ж для цього не передбачена.

Цю історичну мантію Епіфаній, швидше за все, більше не одягне. А ось якою буде мантія на інтронізацію – поки таємниця. Єдина річ, яку з неї показують журналістам – це нові скрижалі. Іншу інформацію тримають у секреті, навіть колір цього церковного вбрання. Лише натякають – в українських соборах в такому ще не служили.

Нагадаємо, урочисте богослужіння у Святій Софії Київській, під час якого здійсниться зведення новообраного патріарха Православної церкви України ПЦУ Епіфанія на патріаршу кафедру, відбудеться 3 лютого. Після інтронізації митрополита Київського і всієї України Епіфанія  заплановано перше засідання Священного Синоду ПЦУ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...