Катастрофа неминуча: коли на людство чекає міжгалактичний колапс

Чумацький Шлях і Туманність Андромеди зіткнуться, але Земля виживе

Катастрофа неминуча: коли на людство чекає міжгалактичний колапс
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Група астрономів зі Сполучених Штатів Америки уточнила картину руху Туманності Андромеди, яку називають “Галактика М31”, і найближчої до неї галактики Трикутника (М33).

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, нові дані відповідають на питання, чи зіткнуться Чумацький Шлях і Туманність Андромеди.

Пояснимо, Андромеда та Трикутник, як і наша Галактика, входять у Місцеву групу галактик – М33 третя за розміром галактика в Місцевій групі після Чумацького Шляху і Туманності Андромеди.

Зараз вчені встановили, що аварії не уникнути, проте зіткнення станеться пізніше, ніж передбачалося – на 600 мільйонів років пізніше. Катаклізм станеться через 4,5 мільярда років (приблизний вік Землі). Також з’ясувалося, що наші зоряні системи зіткнуться не “лоб в лоб”, а по дотичній.

“Зірки вільно проходять повз одна одну, характерна відстань між світилами в десятки мільйонів разів більше їх розмірів. Щоправда, зірки будуть впливати одна на одну своєю гравітацією, так що може початися своєрідний більярд, в результаті якого деякі сонця можуть бути викинуті в міжгалактичний простір. Однак галактики складаються не тільки з зірок, але і з газу. Дві цих хмари водню зіткнуться, виникнуть численні ущільнення, і почнеться справжній бум народження нових світил”, – пояснюють Вести.Наука.

Цікаві факти про галактику Андромеди

М31 – її назвав Шарль Мессье, французький астроном, які вніс її у свій каталог під визначенням “M31”. Отримала своє ім’я завдяки сузір’ю Андромеди.

Ця галактика більше Чумацького Шляху і містить трильйон зірок (Чумацький Шлях може містити від 100 до 400 мільярдів зірок).

В центральній частині галактики знаходяться два яскравих об’єкта (P1 і P2), розділених відстанню всього в 5 світлових років. В кожному з них містяться кілька мільйонів щільно розташованих одна від одної молодих синіх зірок – тобто галактика має подвійне ядро.

Зіткнеться з Чумацьким Шляхом – але Земля виживе. Вчені припускають, що Земля практично не постраждає від цього міжгалактичного колапсу,  обидві галактики мають дуже багато вільного простору.

Як повідомлялося раніше, Північний магнітний полюс стрімко зміщується у бік Сибіру. Швидкість зміщення північного магнітного полюса Землі за останні 20 років зросла більш ніж у 3,5 рази. Для порівняння: в середині 1990-х років полюс пересувався зі швидкістю 15 км на рік. В наші дні показник виріс до 55 км в рік.

Китайський супутник DSLWP сфотографував Землю з незвичайного ракурсу. На знімку, який зробив мікросупутник, Земля «ховається» за Місяцем.

Джерело: Народна Правда