В Європі поділилися гучними планами щодо системи ПРО за участі України

Ініціатива пов'язана із зростанням ядерної загрози

В Європі поділилися гучними планами щодо системи ПРО за участі України
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

На Мюнхенській конференції з безпеки пролунала пропозиція створити європейську систему протиракетної оборони за участю України.

З такою ініціативою виступив кандидат на пост президента Єврокомісії від Європейської народної партії Манфред Вебер, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ЄП.

Вебер зазначив, що його ініціатива пов’язана із зростанням ядерної загрози після розриву договору про РСМД.

“Дія ДРСМД завершилася, і ми опинилися перед новими викликами. [Цьому можна протистояти] якщо ми запропонуємо спільно побудувати протиракетну систему – Німеччина, Франція, Польща, Литва, Україна”, – заявив Вебер.

Німецький політик упевнений, що в період зростання ядерної загрози вдасться повернути єдність на європейський континент: “Це те, що дійсно зможе переконати людей у Польщі, в Україні, що ми можемо запропонувати захист. Це те, що зможе об’єднати Європу”.

Ініціативу європейського політика на панельній дискусії підтримав президент Петро Порошенко, зазначивши, що Україна «буде щаслива стати частиною будь-якої ініціативи в сфері безпеки».

Нагадаємо, Державний секретар США Майк Помпео 1 лютого, у відповідь на грубі порушення Договору про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД) Росією, заявив про припинення його країною участі в Договорі.

Відзначимо, що раніше колишній глава Служби зовнішньої розвідки України (у 2005-2010 роках) Микола Маломуж заявив, що у разі великого військового конфлікту Україна опиниться в зоні активних дій та застосування озброєння, яким сьогодні “брязкає” Російська Федерація.

Джерело: Народна Правда