Московський патріархат влаштував істерику через перехід громад до ПЦУ

Священнослужителів УПЦ МП нібито примушують переходити в нову українську церкву

Московський патріархат влаштував істерику через перехід громад до ПЦУ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Єпископ Баришівський Української православної церкви Московського патріархату Віктор (Коцаба) звернувся до офіціних представників Організації Об’єднаних Націй, Європейського союзу та ОБСЄ через нібито факти масових порушень прав людини в Україні та “реальну загрозу” ескалації релігійних конфліктів.

Про це повідомляє прес-служба УПЦ МП, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Наша Церква є найбільшою конфесією України, яка налічує понад 12 тисяч громад. Ці храми і монастирі відвідують мільйони громадян України, які люблять свою країну і свій народ, невпинно моляться про припинення війни та встановлення миру на своїй Батьківщині”, – йдеться у заяві єпископа.

За його словами, православних віруючих нібито б’ють, а священнослужителів УПЦ МП примушують переходити в нову українську церкву.

Зазначається, що до своєї заяви представник Московського патріархату додав “шокуючі кадри побиття віруючих і захоплення храмів”.

Також єпископ поскаржився, що за українським законодавством УПЦ МП має перейменуватися, що нібито є втручанням у внутрішні справи церкви.

“Ми ніколи не заперечували наш духовний зв’язок з Руською Православною Церквою, від якої Українська Православна Церква отримала незалежність у всіх адміністративно-управлінських та фінансово-господарських питаннях відповідно до Томосу про незалежність і самостійність, дарованого нашій Церкві ще в 1990 році”, – сказав Віктор, додавши, що вже 29 років адміністративний центр управління УПЦ МП знаходиться у Києві.

Єпископ назвав необгрунтованими звинувачення у “зв’язках з Москвою”, “сепаратизмі” та “пропаганді руського міра”.

Представник УПЦ МП попросив офіційних представників ООН, ЄС та ОБСЄ вплинути на події в Україні та закликав міжнародних журналістів, правозахисників та чиновників приїхати в Україну і “побачити на власні очі все, що відбувається”.

Раніше повідомлялось, що у мережі сміються з істерики, яку влаштували у Московському патріархаті через візит ієрархів Православної церкви України на Афон.

Нагадаємо,  митрополит Епіфаній розповів,  коли нову українську церкву визнають інші церкви і як українські лаври повернуться в лоно Православної церкви України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...