Томос: ПЦУ здобула важливу перемогу, що це означає

Кіпрська церква дала Православній церкві України позитивний сигнал

Томос: ПЦУ здобула важливу перемогу, що це означає
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Кіпрська церква, за результатами свого синоду, виступила із критикою спільних дій і рішень РПЦ і УПЦ МП та дала ПЦУ позитивний сигнал.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на lb.ua, про це пише архімандрит Кирил Говорун.

Також він звертає увагу на те, що у першому ж параграфі рішення Кіпрської церкви згадується автокефалія Церкви України – без лапок і приставок т.зв. На грецькій церковно-дипломатичній мові це звучить як серйозний крок у сторону визнання.

“Більшу частину документа складає критика спільних дій і рішень РПЦ і УПЦ МП (хоча самі ці церкви не називаються, але документ однозначно говорить саме про їх рішення) щодо загальноправославної єдності, а саме: 1) односторонні спроби зірвати Всеправославний собор під надуманими приводами відсутності консенсуса (нагадаю, що УПЦ МП виступила більш вигадливим критиком собора, ніж навіть РПЦ); 2) намагання використовувати Євхаристію та поминання інших Предстоятелів задля загальноправославного шантажа”, – пише архімандріт.

Він зазначає, що в останніх параграфах кіпрського документа йдеться конкретно про ПЦУ. З одного боку, визнається, що наміром Вселенського Патріархату у даруванні автокефалії Церкві в Україні (у документі ця назва використовується паралельно із назвою Церква України) було примирення і досягнення церковної єдності. Тобто не папізм, не рука держдепа і інші нісенітниці, які розганяються засобами масової церковної пропаганди. З іншого боку, зазначається, що ця мета ще не досягнута.

Резюмуючи, Говорун пише, що тональність і лексика Кіпрської заяви загалом позитивна щодо ПЦУ.

“Її готові будуть повністю визнати, якщо вона продемонструє не лише на словах, але й на ділі готовність до співпраці і діалогу з іншими церковними групами в Україні”, – підсумував ієрарх.

Нагадаємо, раніше предстоятель Православної Церкви України Епіфаній пообіцяв, що Православна церква України не стане схожою на Російську православну церкву, оскільки буде незалежною від держави.

Джерело: Народна Правда