Вступ до ЄС та НАТО: в Україні прийняли історичне рішення

Прагнення України стати членом Європейського Союзу і НАТО закріпили в Основному Законі

Вступ до ЄС та НАТО: в Україні прийняли історичне рішення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до Конституції, якими на державному рівні закріплюється прагнення України стати членом Європейського Союзу і НАТО.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, глава держави зробив це на позачерговому засіданні Верховної Ради, на яке народні обранці зібралися через 5-ту річницю російської агресії проти України.

Президент поставив свій підпис в пафосній атмосфері: цей акт засвідчили спікер ВР Андрій Парубій і прем’єр Володимир Гройсман, а  у залі Верховної Ради України був присутній президент Європейської Ради Дональд Туск.

Вступ до ЄС та НАТО: в Україні прийняли історичне рішення

Порошенко заявив, що Україна перед собою завдання: не пізніше 2023 року подати заявку на членство в ЄС і отримати план дій щодо членства в НАТО.

Згідно з документом, закріплення на конституційному рівні правової визначеності курсу держави на членство в ЄС і НАТО “мобілізуватиме українське суспільство і українську владу та сприятиме реформам, спрямованим на досягнення критеріїв повноправного членства в ЄС і НАТО”.

“Прийняття Закону сприятиме реалізації європейського та євроатлантичного вибору через розширення та поглиблення співробітництва України з Європейським Союзом та Організацією Північноатлантичного договору аж до набуття повноправного членства, зміцненню національної безпеки нашої держави, матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності”, – йдеться в пояснювальній записці.

Реалізація закону не потребуватиме додаткових видатків з бюджету і не потребує проведення всеукраїнського референдуму.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, нещодавно 30-тим членом НАТО стала Північна Македонія. 6 лютого у Брюсселі підписали протокол про приєднання Північної Македонії до НАТО.

Джерело: Народна Правда