Як РФ збиралася зірвати вибори в Україні: розкрито план

Росія намагалася зірвати вибори через проект "Білі балаклави"

Як РФ збиралася зірвати вибори в Україні: розкрито план
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Службі безпеки України оприлюднили план дій, відповідно до якого Росія  готує втручання у вибори в Україні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це 19 лютого на брифінгу для журналістів повідомив заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

Loading...

Читайте також: Вибори-2019: всі кандидати в президенти України

За його словами, Кремль поставив своїм спецслужбам завдання:  “закрити українське питання у 2019 році”.

“Росія розробила план штучно створити ситуацію невизнання виборів в Україні, як частиною українців, так і частиною західної спільноти”, – зазначив він.

Як розповів Кононенко, СБУ попередила зрив виборчого процесу проектом “Білі балаклави”, який керується з Москви, затримавши керівника цього проекту Євгена Моринця. Його дії   координував Микола Дульський – громадянин України, який переховується в РФ.

“В інтересах Російської Федерації Дульський організував в Україні мінімум 6 акцій дестабілізації ситуації”, – розповів Кононенко.

Так, члени організації “Білі балаклави”, діючи за вказівками Кремля, з осені 2018 року готували зрив виборчого процесу відразу після завершення першого туру виборів президента України. Про це стало відомо в результаті проведених СБУ обшуків  трьох активних учасників руху на підтримку Надії Савченко.

“Затриманий учора Службою безпеки України Євген Моринець (він же “Біла балаклава”) знімав, обробляв і розміщував у мережі інтернет відеоролики від імені “Білої балаклави”, що містить заклики до повалення конституційного ладу в Україні та захоплення державної влади насильницьким шляхом”, – сказав Кононенко.

Зловмисники планували захопити Верховну Раду України і  адміністративні будівлі у регіонах України, а також    організовувати масові протести та кровопролиття, щоб зчинити хаос.

“У плани Росії входило  невизнання виборів, скликання віче та висування вимог до влади, які не можуть бути виконані”, – сказав Кононенко.

Нагадаємо, 8 лютого МЗС РФ офіційно повідомило, що “російська сторона, виходячи з міркувань безпеки своїх представників у спостережній місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, прийняла рішення утриматися від їх спрямування в Україну».

Разом з цим начальник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Клімчук впевнений, Російська Федерація зробить все можливе, щоб вплинути на хід виборів в Україні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...