Українців закликають ділитися частинкою життя – здавати кров. 21 лютого в Києво-Могилянській академії проведуть День донора.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про користь донорства у себе в Facebook розповіла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Користь
- У донорів суттєво менший ризик серцево-судинних хвороб. Американська Медична Асоціація відзначає, що люди середнього віку, які кожні півроку здавали кров, мали менше інфарктів та інсультів. Між тим у Фінляндії дослідження показали, що здача крові хоча б раз у рік знизила ризик хвороб серця на 88%.
- У донорів кращий баланс холестерину.
- Менший ризик захворіти раком легень, прямої кишки, шлунка і гортані (можлива причина – зниження рівня неорганічного заліза).
- Зменшується ризик гемохроматозу – хвороби, коли іони заліза накопичуються в печінці і інших органах.
- У донорів менше проявів запалення і вище так званий антиоксидантний статус.
Приємний бонус – донору проводять безкоштовні аналізи на гемоглобін, ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс.
Як здати кров?
Донору обов’язково має бути більше 18 років, вага – вище 50 кг. Заборонено вживати алкоголь і енергетичні напої за 48 годин до здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не курити протягом 2 годин до процедури і 2-3 години після. Також не можна вживати жирну їжу (у тому числі молочні продукти за добу до здачі). Сніданок повинен бути легким – перед здачею крові випити до півлітра води або чаю.
Не можна здавати кров, якщо є нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість), якщо недавно хворіли на інфекційні захворювання.
Щоб прийняти участь в акції, потрібно мати при собі документ, що засвідчує особу.
Нагадаємо, в ООН озвучили п’ятірку найбільш смертоносних неінфекційних захворювань, від яких щороку по всьому світу помирають близько 40 мільйонів чоловік. До хвороб-вбивцям фахівці віднесли: рак, діабет, хвороби легенів і серця, а також інсульт.
Вчені зі Сполучених Штатів Америки розробили препарат, який запобігає розвитку злоякісних пухлин.