В Україні розповіли, навіщо Росії потрібні були розстріли на Майдані

Розстріли на Майдані були вигідні третій стороні

В Україні розповіли, навіщо Росії потрібні були розстріли на Майдані
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Радник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, дипломат Олександр Левченко розповів, навіщо Російській Федерації потрібні були розстріли на Майдані.

Про це він заявив в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

“У 2014-му я відразу зрозумів, що відбувається. Власне кажучи, коли почалися розстріли на Майдані, я прочитав, що будуть спроби захопити Крим… Я відчув, що загострення ситуації не випадкове. Воно не було вигідне ні одній з українських сторін на Майдані. Розстріли відповідали інтересам третьої сторони – Росії. Адже без такої дестабілізації увійти до Криму для неї було просто неможливо”, – сказав Левченко.

Він зазначив, що йому сподобалася реакція кримських татар, які вийшли на мітинг 26 лютого 2014 року до стін Верховної ради Криму. Саме тоді була перша спроба увірватися в приміщення і щось там проголосити, і завдяки татарам вона провалилася.

“Я зрадів, що, можливо, у нас буде час відреагувати на події в Криму. Я дуже добре це пам’ятаю, як відкривав газети 27 лютого і побачив, що невідомі “зелені чоловічки” вже всередині Верховної ради Криму і Ради міністрів. Я відразу зрозумів, хто це, і попросився на ефір “Першого інформаційного каналу” в Хорватії. Я говорив, що вони повинні забути все, що знали про Росію і Путіна (президента РФ Володимира Путіна, – ред.), тому що ми входимо в нову еру відносин, повторював, що ми повинні терміново реагувати, тому що навряд чи Україна зможе впоратися самостійно”, – додав дипломат.

За його словами, реакція Києва на ті події була трохи дивною, оскільки відповідні кроки потрібно було робити в перші ж години.

“Твої приміщення захоплюють, значить, ти повинен їх відбивати. Ми взяли паузу, яка ні до чого хорошого, на жаль, не привела. В приміщення, яке контролюється російським спецназом, починають запрошувати кримських депутатів… Ніхто ж не знає, скільки їх туди прийшло”, – підкреслив Левченко.

Більше читайте в матеріалі НАРОДНОЇ ПРАВДИ: Цього року Україна отримає шанс повернути Донбас – дипломат.

Джерело: Народна Правда