Сотні тисяч невідомих галактик: унікальний апарат розкрив таємниці Всесвіту

Підсумком кропіткої роботи має стати повний атлас неба Північної півкулі

Сотні тисяч невідомих галактик: унікальний апарат розкрив таємниці Всесвіту
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Низькочастотний радіоінтерферометр LOFAR (телескоп), який запустили в Нідерландах, оглянув вже близько чверті неба Північної півкулі і відкрив вченим понад 300 тисяч далеких і раніше невідомих галактик.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на журнал Astronomy & Astrophysics, пише Naked Science.

Loading...

Апарат спирається на синхронну роботу приблизно 20 тисяч невеликих антен, які встановлені на майже півсотні станцій спостереження. Інструмент, пояснюють автори матеріалу, дозволяє проводити спостереження найбільш далеких об’єктів і давніх епох життя Всесвіту.

Поки що LOFAR оглянув близько чверті неба Північної півкулі. Проаналізувавши лише близько 2% отриманої інформації, астрономи вже змогли виявити міріади нових джерел, включаючи понад 300 тисяч далеких і раніше невідомих галактик. Крім іншого LOFAR дозволяє вивчати околиці чорних дір і міжгалактичні магнітні поля.

Дані аналізує і обробляє суперкомп’ютер, встановлений в Гронінгенському університеті.

Як повідомлялося раніше, американське космічне агентство планує в 2023 році запустити спектрофотометр SPHEREx, який буде вивчати різні епохи космічної історії — від перших секунд після Великого вибуху до формування планет.

У NASA визначилися з датами запуску пілотованої експедиції на Марс. Глава Національного управління з аеронавтики і досліджень космічного простору Джим Брайденстайн в коментарі MSNBC повідомив, що запуск намічений на середину 2030-х років.

Джерело: Народна Правда
загрузка...