Маніпуляції РФ: в Україні прокоментували рішення ЄСПЛ щодо полонених моряків

Європейський суд з прав людини ще в листопаді вказав Росії на необхідність забезпечення захопленим українським морякам медичного обслуговування

Маніпуляції РФ: в Україні прокоментували рішення ЄСПЛ щодо полонених моряків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Поширена Міністерством юстиції РФ інформація про відмову Європейського суду з прав людини Україні по справі про захоплення українських моряків є черговою маніпуляцією.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву у коментарі РБК-Україна зробив заступник міністра юстиції України – уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Loading...

За словами заступника міністра юстиції України, своїм рішенням ЄСПЛ  задовольнив вимогу України щодо встановлення заходів попереднього характеру стосовно полонених українських моряків.

“Європейський суд не відмовив Україні ні в чому, а, навпаки, вимагає від  влади РФ надання відповідного медичного обслуговування пораненим морякам. Поширена Росією інформація є маніпуляцією, в Росії кожен крок – це маніпуляція”, – заявив Ліщина.

Як пояснив  уповноважений з питань Європейського суду з прав людини,  український уряд подавав ЄСПЛ додаткову інформацію з приводу того, що українських моряків було переведено до Лефортово, де немає медичної частини, і надав дані щодо стану здоров’я моряків.

“Україна просила ЄСПЛ вказати Росії на необхідність переведення моряків до медичних закладів. ЄСПЛ прийняв до уваги інформацію України щодо медичного стану українських моряків. Суд вирішив безпосередньо не вказувати РФ, що їх треба переводити, оскільки це є вимогою рішення від листопада 2018 року. Тобто, суд, з одного боку, не задовільнив  прохання України сказати РФ, що їх треба перевести до медзакладів, а з іншого боку  підтвердив, що РФ і з самого початку мала це зробити”, – зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, Московський міськсуд визнав законним рішення Лефортівського райсуду про продовження арешту відносно чотирьох військовополонених українських моряків.

Як відомо,   15-16  січня в Лефортовському районному суді міста Москви проходили судові засідання з розгляду клопотань слідства про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно військовополонених українських моряків. Всі 24 українських моряка, які після скандальних подій біля Керченської протоки знаходяться в Росії в полоні, залишаться під вартою ще на три місяці.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...