Томос: стало відомо про велику перемогу ПЦУ

До ПЦУ перейшло близько 340 парафій Московського патріархату

Томос: стало відомо про велику перемогу ПЦУ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На сьогодні близько 340 парафій колишньої УПЦ МП перейшли до Православної церкви України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповів  в ефірі “5 каналу” директор Департаменту у справах релігій міністерства культури України Андрій Юраш.

За словами чиновника, один з ухвалених Верховною Радою України законів дає повний механізм і логістику, за допомогою чого  реалізується перехід парафій до ПЦУ, однак є поодинокі випадки штучного стримування.

“На сьогодні ми фіксуємо уже близько 350 довершених процесів зміни підпорядкування з УПЦ Московського Патріархату до ПЦУ, десь близько 340 вже точно є документально зафіксованих. Я маю на увазі поки що не всі ці переходи отримали завершення і юридичне оформлення на рівні документів, але я маю на увазі всі випадки, коли відбулися збори релігійної громади, де було засвідчено цей процес, коли віруючі зібралися, оформили, належно зафіксували, але я впевнений, що процес стримується штучно і в найближчі місяці, думаю, матимемо набагато динамічніші тенденції”, – сказав Юраш.

Нагадаємо,  митрополит Епіфаній розповів,  коли нову українську церкву визнають інші церкви і як українські лаври повернуться в лоно Православної церкви України.

Додамо, що в Московському патріархаті влаштували істерику через перехід громад до ПЦУ. Єпископ Баришівський Української православної церкви Московського патріархату Віктор (Коцаба) звернувся до офіціних представників Організації Об’єднаних Націй, Європейського союзу та ОБСЄ через нібито факти масових порушень прав людини в Україні та “реальну загрозу” ескалації релігійних конфліктів.

Раніше повідомлялось, що у мережі сміються з істерики, яку влаштували у Московському патріархаті через візит ієрархів Православної церкви України на Афон.

Джерело: Народна Правда