Це незаконно: США вимагають від РФ негайного звільнення українських моряків

Україна має всі права переміщати свої кораблі з одного українського порту в інший український порт - Курт Волкер

Це незаконно: США вимагають від РФ негайного звільнення українських моряків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

США вимагають від Росії звільнити українських моряків, захоплених у полон біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Інтерфакс, про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Loading...

“Ми не визнаємо правомірність нападу Росії на військові українські кораблі, їх затримання. Це незаконний акт і ми закликаємо Росію негайно звільнити українських моряків”, – наголосив спецпредставник.

Він додав, що США прагнуть до того, щоб подібні інциденти не могли повторитися у майбутньому.

“…через певну комунікацію слід забезпечити, щоб мирно кораблі могли проходити через Керченську протоку і слідувати в порти на Азовському морі. І щодо цих речей – ми постійно будемо вести спілкування з нашими українськими партнерами щодо питань проходу”, – заявив Волкер.

Спецпредставник США також наголосив, що Україна “має всі права переміщати свої кораблі з одного українського порту в інший український порт, і з точки зору міжнародного права Росія не має одностороннього права контролювати Керченську протоку або Азовське море”.

Резюмуючи сказане, Волкер додав, що США підтримує право України на прохід цими акваторіями, крім того, це мають право робити й інші країни.

“І дуже важливо поважати суверенітет України, тому що Україна має суверенітет над цією територією”, – сказав він.

Своєю чергою, заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішніх дій Жан-Крістоф Беллярд заявив про повну підтримку Європейським союзом позиції, яку висловив спецпредставник США.

Нагадаємо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука розповів про цілі, яких добивається президент РФ Володимир Путін, незаконно утримуючи захоплених 25 листопада в Керченській протоці українських моряків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...