Українських політиків стало складніше покарати за незаконне збагачення: деталі гучного рішення

Положення статті КК суперечить презумпції невинуватості

Українських політиків стало складніше покарати за незаконне збагачення: деталі гучного рішення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на джерела, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Ця стаття нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків, тоді як законодавство покладає тягар доведення виключно на обвинувачення.

12 грудня 2017 року до суду на покарання за незаконне збагачення поскаржились 59 народних депутатів. Їхні інтереси у суді представляв парламентар від “Народного фронту” Павло Пинзеник.

Підписи під поданням також поставили Дмитро Колєсніков та Ігор Шурма від “Опозиційного блоку”, Максим Поляков і Євген Дейдей від “Народного фронту”, Антон Кіссе від “Відродження” та інші.

Згідно з розкладом Конституційного суду, засідання щодо статті 368-2 дійсно мало відбутись 26 лютого. Прес-служба суду не підтверджує і не спростовує інформацію про результати засідання, поки рішення не буде оприлюднене.

Нагадаємо, що кримінальну відповідальність за незаконне збагачення ввели в Україні у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Нагадаємо, в Україні затримали топ-чиновницю, яка вкрала мільйони з бюджету ООС.

Джерело: Народна Правда
загрузка...