Юпітер очима зонда: «Юнона» передала на Землю дивовижні знімки газового гіганта

Газові гіганти - планети, що складаються з водню, гелію, аміаку, метану та інших газів

Юпітер очима зонда: «Юнона» передала на Землю дивовижні знімки газового гіганта
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Юпітер продовжує вражати своєю красою. Нещодавно космічний апарат NASA Juno під час свого 18-го зближення з планетою зробив новий знімок газового гіганта.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, фотографію опубліковано на сайті NASA.

У коментарі до світлини йдеться, що нова перспектива показує кругову область Jet N6 – хмари закручуються в струменя.

Juno сфотографував Юпітер з відстані близько 8000 миль (13 000 кілометрів) від вершини хмар планети.

Юпітер очима зонда: «Юнона» передала на Землю дивовижні знімки газового гіганта

В кінці минулого року космічний апарат NASA Juno надіслав на Землю унікальні фотографії хмар планети, на одному зі знімків чітко проглядаються обриси дельфіна.

Зазначимо, подібні явища часто можна зустріти на Юпітері. «Фігури» формує так зване газове змішування — атмосферна дифузія, в процесі якої газ в атмосфері Юпітера розділяється по верствам.

Вже на початку 2019 року NASA опублікувало нову фотографію Юпітера, зроблену апаратом Juno – на кадрі легендарна Велика червона пляма і масивний шторм Oval BA. Він утворився в 2000 році в результаті злиття трьох окремих ураганів. Вчені вважають, що Велика червона пляма могла утворитися подібним шляхом кілька століть тому.

Основна мета Juno — допомогти зрозуміти походження і еволюцію планети. За допомогою набору інструментів апарат досліджує тверде планетарне ядро, картографує інтенсивне магнітне поле Юпітера, вимірює кількість води і аміаку в глибокій атмосфері та спостерігає полярні сяйва планети.

Газові гіганти — планети, що складаються з водню, гелію, аміаку, метану та інших газів. У Сонячній системі до газових гігантів відносять Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун.

Джерело: Народна Правда