ГМО-діти: вчений відкрив правду про мутації близнюків, передбачити наслідки не можуть

Які побічні ефекти матиме мутація ще невідомо

ГМО-діти: вчений відкрив правду про мутації близнюків, передбачити наслідки не можуть
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Скандально відомий вчений Цзянькуй Хе, намагаючись створити досконалих людей, відредагував ген CCR5, який відповідає за пам’ять і когнітивні здібності мозку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Interesting Engineering.

Вчений з Китаю поділився результатами дослідження з кількома іноземним колегам, одним з них був Альсина Сілва з Каліфорнійського університету. Останній заявляє, що Цзянькуй не тільки позбавив дівчаток від ВІЛ, але й втрутився в роботу їх мозку – у людей, у яких заблоковано через природні мутації роботу CCR5, мозок працює краще.

Сілва не заперечує, складно уявити, як вплине відключення гена CCR5 на мозок. Можливо, когнітивні здібності піддослідних дітей дійсно зміняться в кращу сторону. Але які побічні ефекти будуть в довгостроковій перспективі невідомо.

Нагадаємо, на початку цього року South China Morning Post писала, що китайські власті звинуватили генетика Цзянькуй, який заявив про створення перших генетично модифікованих близнюків, у проведенні незаконного експерименту і повідомили, що вчених і його колег буде покарано відповідно до закону.

Як відомо, Цзянькуй підробив позитивні відгуки етичних комісій та провів експеримент, в якому брали участь вісім пар. Учений вніс мутації в гени людських ембріонів в рамках лікування безпліддя, при цьому йому вдалося досягти тільки однієї вагітності. У результаті діти, що  народилися несуть ДНК, яка сприяє розвитку стійкості проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Народжені  близнюки перебуватимуть під наглядом лікарів.

Наприкінці 2018 року відомий науковий журнал Science підбив підсумки, перерахувавши досягнення і провали вчених. У рейтингу провалів були китайські ГМО-діти.

Джерело: Народна Правда