Євробачення-2019: в Україні оголосили остаточне рішення щодо участі в конкурсі

Україна не братиме участі у конкурсі

Євробачення-2019: в Україні оголосили остаточне рішення щодо участі в конкурсі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

У середу, 27 лютого, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) заявила, що відмовляється від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на сайт НСТУ.

“Переможцем національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка Maruv, якій Громадський мовник, як і робить це щороку, запропонував укласти договір для представлення України на пісенному конкурсі. Однак після проведених переговорів Maruv  відмовилася підписувати договір”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 є його безпосереднє призначення замовником. Тобто Громадський мовник міг би вибрати будь-якого виконавця не з числа учасників національного відбору.

“Однак від такої альтернативи Громадський мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів в національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь в Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія по черзі звернулася до фіналістів, які зайняли друге і третє місце за результатами національного відбору. Групи Freedom Jazz і Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019”, – додали в НСТУ.

Уточнюється, що національний відбір-2019 виявив і привернув увагу суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів з шоу-бізнесом на території держави-агресора, які і на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. У зв’язку з цим Громадська мовник вважає за потрібне почати суспільний діалог і виробити пропозиції до проекту закону України, який міг би врегулювати ситуацію з співпрацею українських артистів з державою-агресором на майбутнє.

Нагадаємо, раніше фіналіст нацвідбору, колектив Brunettes Shoot Blondes, заявив, що не стане представляти Україну на міжнародному конкурсі Євробачення-2019 замість Maruv (Анни Корсун).

Це вже четвертий фіналіст, який відмовляється їхати в Тель-Авів. Переможниця нацвідбору Maruv відмовилася підписувати договір, назвавши його умови неприйнятними для неї.

Після цього від участі в конкурсі відмовилися Freedom-Jazz і KAZKA.

Відзначимо, що в списку залишилися YUKO (у солістки колективу громадянство РФ) і дует ANNA MARIA, який після скандального інтерв’ю про окупацію Криму прославився в Росії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...